Eakin po faulu na Lundqvista přijde o čtyři zápasy

New York

Hokejistům Dallasu bude ve čtyřech zápasech NHL chybět kvůli disciplinárnímu trestu útočník Cody Eakin. Pětadvacetiletý Kanaďan bude pykat za faul ve čtvrtečním utkání s New York Rangers, v němž srazil gólmana Henrika Lundqvista, který u mantinelu za brankou rozehrával puk. Kromě čtyř zápasů přijde Eakin o 85 tisíc dolarů z platu (2,2 milionu korun).

Otřesený Henrik Lundqvist po kontaktu s Cody Eakinem.

Eakin byl za svůj zákrok v první třetině vyloučen na pět plus deset minut. Lundqvist, kterému při střetu uletěla helma, byl střídán, ale po ošetření se vrátil do zápasu. Rangers zvítězili 2:0 a švédský brankář byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Zákazem startu ve dvou zápasech byl potrestán ottawský útočník Mike Hoffman, který ve středu udeřil před brankou zezadu hokejkou do hlavy Logana Couturea ze San Jose. Hoffman byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Kvůli dodatečnému zápasovému trestu přijde o 57 tisíc dolarů.