Devatenáctiletý talent Matthews je v NHL hlavní hvězdou týdne

New York

Devatenáctiletý torontský útočník Auston Matthews byl v NHL vyhlášen hlavní hvězdou týdne. Jednička letošního draftu byla nejproduktivnějším hráčem sledovaného období, v němž Maple Leafs vyhráli všechny tři zápasy. Matthews zaznamenal čtyři góly a dvě asistence. Za ním v anketě skončili další útočník Chris Kreider z New Yorku Rangers a pittsburský brankář Marc-André Fleury.

Útočník Toronta Auston Matthews se raduje se spoluhráči z gólu proti Detroitu.

Matthews si připsal shodně gól a přihrávku při vítězstvích nad Floridou (3:2 po samostatných nájezdech) a Tampou Bay (3:2 v prodloužení). Týden pak zakončil dvěma trefami v zápase pod širým nebem, v němž Toronto zdolalo Detroit 5:4 v prodloužení. S 20 góly a 32 kanadskými body vládne nováčkům v této sezóně.

Také Kreider slavil s Rangers tři výhry, k nimž přispěl čtyřmi brankami. Nejvíce se mu vydařil silvestrovský zápas proti Coloradu (6:2), v němž dal podruhé v kariéře hattrick. I Fleury pomohl Pittsburghu třikrát zvítězit, když zastavil 77 z 82 střel, kterým čelil.