Columbus - Carolina 4:1Sedlák gólem pomohl Columbusu do čela NHL. Trefil se i Zacha, Frolík zastínil Jágra

Český hokejista Lukáš Sedlák gólem pečetil vítězství Columbusu v úterním duelu NHL nad Carolinou 4:1 a pomohl svému týmu zpět do čela soutěže. Pavel Zacha přispěl gólem k vítězství New Jersey nad Minnesotou 4:3 rovněž jedním gólem. Florida s Jaromírem Jágrem neuspěla na ledě Calgary, kde pomohl k vítězství 5:2 dvěma asistencemi Plamenům Michael Frolík. Radek Faksa (0+2) a Jiří Hudler (0+1) se podíleli na vítězství Dallasu v přestřelce s New Yorkem Rangers 7:6.

Hokejisté Floridy Vincent Trocheck (uprostřed), Jaromír Jágr (vlevo) a Mark Pysyk oslavují gól na ledě Calgary, kde však nakonec Panteři prohráli.

Columbus jakoby vyprovokovala branka soupeře v 19. minutě a ještě v první třetině překlopil vedení na svou stranu. Během 35 sekund se o obrat zasloužili Boone Jenner a Brandon Dubinsky, který na začátku druhé třetiny přidal i třetí gól. V polovině zápasu uzavřel skóre pohotovou bekhendovou dorážkou Sedlák.

Zacha se prosadil v přesilové hře, ve které ho pěkným křížným pasem uvolnil Kyle Palmieri, a český hráč střelou z levého kruhu do poloodkryté branky snížil ve 34. minutě na 1:2. Devatenáctiletý útočník skóroval poprvé od 25. listopadu a nabudil tým, který v závěrečné části zúročil aktivitu a zápas otočil. Vítězný gól vstřelil v 58. minutě Beau Bennett.

New York Rangers otevřeli skóre už v první minutě, ale po úvodní třetině prohrávali 1:3 a po dvou 3:7. Druhý gól Dallasu připravil hezkou přihrávkou Faksa pro Patricka Sharpa. Český útočník, který se v zápase blýskl i 16 vyhranými vhazováními, se podepsal ještě pod pátou branku týmu. Vstřelil ji opět Sharp, když rychlým manévrem zpoza branky překvapil gólmana Henrika Lundqvista, který se přemístil k opačné tyčce. Vzápětí Jiří Hudler asistoval u šesté branky hostů.

"Cítím se trapně, frustrovaně a zklamaně zároveň," řekl Lundqvist, který inkasoval v Madison Square Garden sedmkrát v jednom utkání poprvé. Švédský gólman, který byl po druhé třetině střídán, v šesti lednových zápasech dostal 26 branek a na jeho hlavu se snáší kritika. U spoluhráčů a trenéra Rangers Alaina Vigneaulta má ale zastání. "Je jasné, že musíme odvádět před brankou lepší práci. Taky se dopouštíme příliš mnoha chyb, které vedou k přečíslením," podotkl kouč.

Český útočník, který se v zápase blýskl i 16 vyhranými vhazováními, se podepsal ještě pod pátou branku týmu. Vstřelil ji opět Sharp, když rychlým manévrem zpoza branky překvapil gólmana Henrika Lundqvista, který se přemístil k opačné tyčce. Vzápětí asistoval Jiří Hudler u šesté branky hostí.

Hokejisté Floridy vedli nad Calgary dvěma góly Vincenta Trochecka po úvodní třetině 2:1, ale v rozmezí 25. až 32. minuty třikrát inkasovali. Na vyrovnávací gól přihrál Frolík, který zpoza branky našel mezi kruhy skórujícího Marka Giordana. Další dvě branky Calgary vstřelil Mikael Backlund během 13 sekund a při jeho druhé trefě asistoval Frolík.

"Nic nám nešlo. V první třetině to ještě bylo dobré, ale od druhé nás jasně přehrávali a zasloužili si vyhrát. Neodehráli jsme dobrý zápas," uvedl kouč Floridy Tom Rowe. Na výhře Calgary měla hlavní zásluhu řada Backlund, Tkachuk, Frolík, která posbírala sedm bodů. "Je to celou sezonu jedna z nejlepších formací v lize. To není žádné tajemství," řekl Giordano.

Z českých hráčů si ještě připsal jednu přihrávku Dmitrij Jaškin ze St. Louis, které podlehlo doma Ottawě 4:6. Stejným výsledkem uspělo i Chicago v Coloradu. Zatímco na jiných stadionech padalo v úterý hodně branek, ve Vancouveru byl k vidění jen jeden gól. O výhře domácího celku nad Nashvillem rozhodl v 53. minutě Henrik Sedin, který zaznamenal 999. bod v soutěži.

Výsledky NHL
NY Rangers - Dallas 6:7 (1:3, 2:4, 3:0)
Branky: 1. a 46. Stepan, 30. a 48. Zibanejad, 33. Bučnevič, 44. Kreider - 13. a 33. Sharp (na obě Faksa), 13. Eaves, 18. Jamie Benn, 25. Roussel, 36. Cracknell (Hudler), 38. Eakin. Střely na branku: 40:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Sharp (Dallas), 2. Stepan (NY Rangers), 3. Eaves (Dallas).
Columbus - Carolina 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 19. a 24. Dubinsky, 19. Jenner, 30. Sedlák - 19. Aho. Střely na branku: 36:25. Diváci: 14.274. Hvězdy zápasu: 1. Dubinsky, 2. Jenner, 3. Murray (všichni Columbus).
Toronto - Buffalo 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Branky: 21. Komarov, 29. Martin, 30. Matthews, 54. Van Riemsdyk - 11. Okposo, 20. E. Kane, 58. Carrier. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19.122. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. E. Kane (Buffalo), 3. Zajcev (Toronto).
St. Louis - Ottawa 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)
Branky: 10. Stastny, 40. Shattenkirk (Jaškin), 42. Steen, 60. Berglund - 34. a 54. Hoffman, 43. a 59. Stone, 4. Pageau, 35. Ryan. Střely na branku: 23:24. Diváci: 18.922. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Pageau (oba Ottawa), 3. Shattenkirk (St. Louis).
Minnesota - New Jersey 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
Branky: 18. Spurgeon, 30. Zucker, 50. Haula - 34. Zacha, 46. Henrique, 50. Palmieri, 58. Bennett. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19.051. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri (New Jersey), 2. Spurgeon, 3. Zucker (oba Minnesota).
Colorado - Chicago 4:6 (1:2, 3:1, 0:3)
Branky: 8. a 35. Duchene, 30. Comeau, 31. Nieto - 46. a 49. Hinostroza, 31. a 60. Kero, 3. Schmaltz, 13. Seabrook. Střely na branku: 23:26. Diváci: 18.007. Hvězdy zápasu: 1. Hinostroza (Chicago), 2. Duchene (Colorado), 3. Kero (Chicago).
Calgary - Florida 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Branky: 32. a 32. Backlund (na druhou Frolík), 7. Versteeg, 25. Giordano (Frolík), 58. Monahan - 4. a 9. Trocheck. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18.137. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Giordano, 3. Tkachuk (všichni Calgary).
Vancouver - Nashville 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 53. H. Sedin. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.312. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. H. Sedin (oba Vancouver), 3. Rinne (Nashville).
Anaheim - Tampa Bay 2:1pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 25. Getzlaf, 61. Rakell - 25. Filppula. Střely na branku: 21:28. Diváci: 14.763. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. Drouin (Tampa Bay).