NHL

Toronto - Detroit 6:3

Mrázek střídal Howarda, Detroit se ale vítězství nedočkal. Sobotkovo vyloučení pomohlo soupeři

19. října 2017 05:04 - New York
(Aktualizováno: 19. října 2017 07:25)

Ani střídající Petr Mrázek nezastavil gólovou produktivitu hokejistů Toronta. Maple Leafs v nočním duelu NHL vstřelili českému brankáři Detroitu po jeho nástupu do branky dva góly, a nakonec na svém ledě vyhráli 6:3. Český útočník St. Louis Vladimír Sobotka dostal proti Chicagu v jeden čas dva tresty dohromady na šest minut. Z následné přesilovky Blackhawks dvakrát udeřili, nicméně Blues zápas zvládli a zvítězili 5:2.

Dan Hamilton, Reuters

Mrázek začal střetnutí s Torontem na střídačce. Nicméně svého kolegu v brankovišti Jimmyho Howarda střídal už v 16. minutě, kdy byl americký gólman potřetí překonán.

Sestřih zápasu Toronto - Detroit

Ale ani start pětadvacetiletého Čecha nebyl ideální. Puk ze sítě totiž lovil už po čtyřiceti sekundách. Úspěšným střelcem byl Brown, jehož střelu ideálně zaclonili spoluhráči a Mrázek nic neviděl. Ve druhé třetině propadla za záda českého brankáře střela obránce Riellyho. V závěrečně dvacetiminutovce ještě Nylander pečetil skóre gólem do prázdné branky.

Vítkovický odchovanec Mrázek nakonec utkání končil s úspěšností 90,5%.

Sobotkovo vyloučení pomohlo Chicagu

Český forvard St. Louis Vladimír Sobotka se také zapsal do statistik. Ale místo kanadských bodů posbíral hned osm trestných minut, z toho šest v jeden čas. Třicetiletý centr byl pět minut před koncem zápasu s Chicagem vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl a zároveň dostal dvouminutový trest za hrubost. Předtím ještě pykal na trestné lavici za držení.

Sestřih zápasu St. Louis - Chicago

Přesilovou hru Blackhawks hned dvakrát využili, ale jen korigovali na průběžných 2:4. Konečnou podobu výsledku dal padesát dva sekund před koncem Schwartz, který dokonal hattrick a Bluesmani zvítězili o tři branky.

Sestřih zápasu Los Angeles - Montreal

Třemi góly se blýskl i švédský útočník Adrian Kempe. Los Angeles přejelo Montreal a vévodí Západní konferenci.

NHL:
Toronto - Detroit 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Kadri, 7. Hyman, 16. Matthews, 17. C. Brown, 33. Rielly, 57. W. Nylander - 13. Zetterberg, 28. Tatar, 29. Ericsson. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 43:53 minuty, inkasoval dvakrát z 21 střel a měl úspěšnost zákroků 90,5 procenta. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.158. Hvězdy zápasu: 1. Rielly, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Jensen (Detroit).
St. Louis - Chicago 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 5., 26. a 60. Schwartz, 28. Tarasenko, 48. Brodziak - 55. Pánik, 57. Hartman. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.752. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Allen, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).
Los Angeles - Montreal 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Branky: 48., 57. a 59. Kempe, 18. a 51. Cammalleri - 11. Byron. Střely na branku: 42:37. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Cammalleri, 3. Quick (všichni Los Angeles).