NY Islanders - Detroit 7:6 PPDivočina v NHL: Frk s Mrázkem byli jejími aktéry

New York/Praha

Hokejisté Detroitu s Petrem Mrázkem v brance podlehli v NHL na ledě New York Islanders 6:7 v prodloužení. Red Wings vedli už 5:2, ale domácím se povedl neuvěřitelný obrat. Druhý gól poražených dal Martin Frk. Ondřej Pavelec kvůli zranění kolena nedochytal zápas New York Rangers, kteří po sérii čtyř porážek zdolali Calgary 4:3. Na výhře Washingtonu se podílel nováček Jakub Vrána.

Brock Nelson z NY Islanders překonává českého brankáře Petra Mrázka v prodloužení zápasu s Detroitem.

Detroit doplatil na nedisciplinovat Tylera Bertuzziho, který v 54. minutě v přerušené hře sekl do nohy Cala Clutterbucka. Mladý útočník byl vyloučen do konce zápasu. Pětiminutový trest si za něj odseděl na trestné lavici Frk a nestačil se divit. Islanders v dlouhé přesilovce během necelých čtyř minut otočili čtyřmi góly na 6:5.

Porážku Detroitu v normální hrací době ještě odvrátil 31 sekund před sirénou Mike Green, ale v prodloužení se potřetí v zápase trefil Brock Nelson a svým druhým hattrickem v NHL utkání ukončil. Druhou hvězdou zápasu byl vyhlášen nováček Matthew Barzal, který přispěl k výhře pěti asistencemi

Mrázek v divokém zápase kryl 22 střel. Na obratu Islanders se podílel i slovenský brankář Jaroslav Halák, který po pátém gólu Detroitu nahradil Thomase Greisse a ve zbytku utkání inkasoval jen jednou.

Pavelec v minulém nepovedeném duelu s Bostonem (1:6) střídal Henrika Lundqvista a tentokrát začal od první minuty. V úvodní třetině kryl sedm z osmi střel, ale do druhé části kvůli zranění kolena už nenastoupil. Za Calgary chytal Mike Smith, David Rittich zůstal na střídačce.

Washington a Dallas braly výhry

Pátou porážku v řadě utrpěl Columbus Blue Jackets, kteý na ledě Washingtonu prohrál 2:4. Jakub Vrána si v dresu vítězů připsal druhou asistenci u první branky zápasu, jíž vstřelil obránce John Carlson. Rozdílový gól v utkání vstřelil Lars Eller, prosadil se v přesilové hře v čase 26:06. Jeho trefa byla pro Capitals devátou v početní výhodě z posledních deseti zápasů.

Columbus padl i navzdory střelecké převaze 37:17, pátá prohra znamená pro klub ze státu Ohio nejdelší negativní sérii v sezóně.

Pět triumfů za sebou naopak může hřát hráče Dallasu, kteří si naposledy vyšlápli na obhájce Stanley Cupu z Pittsburghu. Stars momentálně v Západní konferenci drží pozici první divoké karty, zajišťující postup do play off.

Jejich výhra proti Penguins se však nerodila snadno. V polovině první třetiny už Dallas prohrával 0:2, třemi góly pak průběh utkání otočil. Pittsburgh díky Schultzovi v závěru vyrovnal na 3:3 a rozhodovat nakonec musely nájezdy, v nichž puk za brankáře dostal jen Tyler Seguin z texaského klubu – Dallas zvítězil 4:3.

St. Louis vede Centrální divizi. Vrbata stále na tribuně

Po výhře 5:2 ve Winnipegu vedou hokejisté St. Louis Centrální divizi NHL o dva body. Dvěma góly se o to výrazně zasadil Vladimir Tarasenko. Čeští hráči Vladimír Sobotka a Dmitrij Jaškin v zápase nebodovali.

Znovu jen na tribuně zůstal veterán Radim Vrbata, který svou pravděpodobně poslední sezónu v NHL neprožívá ve velké formě. Jeho Florida prohrála doma s Los Angeles 1:3. V dresu Kings se blýskl především brankář Jonathan Quick, jenž zastavil 35 střel, na všechny góly vítězů pak přihrál obránce Derek Forbort.

Ve zbývajících dvou střetnutích Carolina přehrála Vancouver 4:1 a Anaheim porazil 3:2 Edmonton, Ondřej Kaše za Ducks nebodoval.

NHL:
NY Islanders - Detroit 7:6 v prodl. (0:3, 1:0, 5:3 - 1:0)
Branky: 44., 55. a 64. B. Nelson, 30. Eberle, 56. Lee, 57. Leddy, 59. Bailey - 3. a 50. Mantha, 6. Frk, 15. Zetterberg, 48. Helm, 60. M. Green. Střely na branku: 29:39. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 62:32 minuty, inkasoval sedmkrát z 29 střel a úspěšnost zákroků měl 75,9 procenta. Diváci: 11.847. Hvězdy utkání: 1. B. Nelson, 2. Barzal (oba Islanders), 3. Zetterberg (Detroit).
NY Rangers - Calgary 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 8. K. Hayes, 32. Grabner, 47. Rick Nash, 53. Zibanejad - 19. Kulak, 33. Lazar, 39. M. Tkachuk. Střely na branku: 36:38. Brankář Ondřej Pavelec (Rangers) odchytal 19:50 minuty, inkasoval jednou z osmi střel a úspěšnost zákroků měl 87,5 procenta. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. K. Hayes, 2. J.T. Miller (oba Rangers), 3. M. Tkachuk (Calgary).
Washington - Columbus 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 6. J. Carlson (Vrána), 20. Kuzněcov, 25. Beagle, 27. Eller - 7. Dubois, 21. Panarin. Střely na branku: 17:37. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Kuzněcov, 2. Holtby, 3. Eller (všichni Washington).
Carolina - Vancouver 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: 1. Pesce, 15. Di Giuseppe, 20. Sebastian Aho, 48. J. Williams - 24. Del Zotto. Střely na branku: 33:22. Diváci: 13.123. Hvězdy utkání: 1. Pesce, 2. Sebastian Aho, 3. Darling (všichni Carolina).
Winnipeg - St. Louis 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)
Branky: 18. Connor, 52. Laine - 5. a 53. Tarasenko, 11. P. Berglund, 12. Steen, 60. Schwartz. Střely na branku: 22:27. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. Connor (Winnipeg), 3. Steen (St. Louis)
Dallas - Pittsburgh 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 18. a rozhodující sam. nájezd Seguin, 43. Klingberg, 47. Hamhuis - 10. Sheahan, 11. Hagelin, 59. Schultz. Střely na branku: 36:37. Diváci: 18.532. Hvězdy utkání: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Schultz (Pittsburgh), 3. Radulov (Dallas).
Florida - Los Angeles 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 12. Ekblad - 24. N. Shore, 37. J. Brodzinski, 41. Kopitar. Střely na branku: 36:26. Diváci: 14.099. Hvězdy utkání: 1. J. Brodzinski, 2. Forbort (oba Los Angeles), 3. Ekblad (Florida).
Anaheim - Edmonton 3:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 3. H. Lindholm, 36. C. Perry, 44. Kesler - 37. Slepyšev, 55. K. Russell. Střely na branku: 34:32. Diváci: 17.174. Hvězdy utkání: 1. C. Perry, 2. H. Lindholm, 3. Manson (všichni Anaheim).