Philadelphia - New Jersey 4:5 SNGudas se v NHL znovu trefil, Flyers ale prohráli na nájezdy. Nosek pečetil výhru Vegas

New York/Praha

Obránce Radko Gudas z Philadelphie vstřelil v NHL gól v druhém zápase za sebou. Jeho spoluhráč Jakub Voráček si v úterním duelu připsal asistenci, ale Flyers s Michalem Neuvirthem v brance nakonec doma podlehli hokejistům New Jersey 4:5 po samostatných nájezdech. Skončila tak jejich série čtyř vítězství.

Obránce Philadelphie Radko Gudas zametá puk u branky v utkání proti New Jersey.

Poprvé od konce listopadu se v NHL trefil útočník Tomáš Nosek. Pětadvacetiletý forvard Rytířů z Vegas se do sestavy vrátil po dvanáctizápasové absenci zaviněné zraněním v horní části těla a pečetil čtvrtým gólem v sezóně domácí výhru 5:2 nad Chicagem, jehož krize se protáhla na sedm porážek v řadě. Knights zlomili soupeře ve třetí třetině třemi góly v rozmezí 100 sekund, Nosek završil skóre gólem do prázdné branky.

Vegas tak potvrdilo své dominantní postavení v Západní konferenci a stalo se historicky třetím klubem v zámořské soutěži, který ve své premiérové sezóně vyhrál alespoň dvacet domácích zápasů. Dříve se to podařilo Hartfordu Whalers (1979/80) a Los Angeles Kings (1967/68).

Voráček dál s přehledem vládne nahrávačům

Gudas se poprvé v sezóně střelecky prosadil až v nedělním utkání proti Vegas, kdy gólem do prázdné branky zpečetil výhru Philadelphie 4:1. Dva dny nato skóroval znovu, v 31. minutě dělovkou od modré čáry zvýšil vedení domácího týmu na 3:1.

Nejproduktivnější Čech v soutěži Voráček pak přihrál na čtvrtý gól Flyers a připsal si 54. asistenci v ročníku. Dál tak s převahou vládne pořadí nahrávačů NHL. Devils však dokázali v 59. minutě vyrovnat a v nájezdech byl z pěti střelců úspěšný jen Drew Stafford.

Devils díky vítězství zastavili nepovedenou sérii čtyř porážek v řadě a po utkání ocenili výkon svého gólmana Keitha Kinkaida, který při nájezdech zlikvidoval i pokus Voráčka. "Myslel jsem na to, že musíme tu sérii zastavit," uculoval se brankář po povedeném výkonu v rozstřelu.

Neuvirth naskočil za Flyers do druhého utkání za sebou a převedl 31 úspěšných zákroků. "Je to jízda, ale je mi líto Elliotta," připomněl víkendové zranění týmové jedničky Briana Elliotta, který bude mimo hru až šest týdnů. "Jsme jeden tým, hrajeme jeden za druhého," poznamenal český gólman.

Do brankoviště Calgary se při absenci Mikea Smithe postavil David Rittich, kterého střelci Bostonu překonali čtyřikrát. Výhru Bruins 5:2 zpečetil při power play hostů zadák Zdeno Chára.

"Předvedl několik důležitých zákroků. Bez něj by bylo skóre vyšší. Udržel nás ve hře," pochválil jihlavského rodáka trenér Glen Gulutzan. "Ritter chytá neuvěřitelně. Podrží nás, kdykoli je to potřeba. Plně mu důvěřujeme," prohlásil útočník Sam Bennett po první třetině, po níž hosté vedli 2:1. V závěru prostřední části vyrovnal druhým gólem v utkání Riley Nash, v poslední třetině dokonal obrat dvěma zásahy Patrice Bergeron.

Přestup dostal k dnešním 36. narozeninám slovenský útočník Marián Gáborík. Vítěz Stanley Cupu se v NHL stěhuje z Los Angeles do Ottawy. Spolu s ním Kings vyměnili do kanadské metropole Nicka Shorea, opačným směrem zamíří obránce Dion Phaneuf a útočník Nate Thompson.

Výsledky úterních zápasů NHL
Boston - Calgary 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Branky: 1. a 37. Riley Nash, 42. a 50. Bergeron, 57. Chára - 3. S. Bennett, 10. J. Gaudreau. Střely na branku: 39:30. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 59:21 minut, inkasoval čtyřikrát z 39 střel a úspěšnost zákroků měl 89,7 procenta. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Bergeron, 2. Riley Nash, 3. Marchand (všichni Boston).
Buffalo - Tampa Bay 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 22. a 60. S. Reinhart, 7. Baptiste, 36. S. Wilson, 44. R. O'Reilly - 14. Gourde, 34. Naměstnikov, 52. R. Callahan. Střely na branku: 33:29. Diváci: 16.530. Hvězdy utkání: 1. R. O'Reilly, 2. S. Wilson (oba Buffalo), 3. Kučerov (Tampa Bay).
NY Islanders - Columbus 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 18. Tavares - 27. Bjorkstrand, 40. Dubois, 47. Dubinsky, 47. Atkinson. Střely na branku: 30:51. Diváci: 10.232. Hvězdy utkání: 1. Werenski, 2. Dubois, 3. Bjorkstrand (všichni Columbus).
Philadelphia - New Jersey 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 3:3, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. Konecny, 25. Laughton, 31. Gudas, 36. Giroux (Voráček) - 25. a 59. T. Hall, 34. J. Moore, 37. Hischier, rozhodující sam. nájezd Stafford. Střely na branku: 35:36. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal celé utkání, inkasoval čtyřikrát z 36 střel a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta. Diváci: 19.312. Hvězdy utkání: 1. Stafford, 2. T. Hall (oba New Jersey), 3. Giroux (Philadelphia).
Pittsburgh - Ottawa 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Branky: 5. a 26. Guentzel, 32. a 59. Aston-Reese, 31. Malkin, 51. Letang - 25. D. Brassard, 38. Colin White, 55. Duchene. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18.448. Hvězdy utkání: 1. Aston-Reese, 2. Guentzel, 3. Schultz (všichni Pittsburgh).
Detroit - Anaheim 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 14. Larkin, 36. F. Nielsen - 57. Henrique. Střely na branku: 16:33. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Howard, 2. F. Nielsen, 3. Larkin (všichni Detroit).
Nashville - St. Louis 4:3 v prodl. (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)
Branky: 55. a 56. A. Watson, 50. Järnkrok, 62. F. Forsberg - 16. Bouwmeester, 24. A. Steen, 30. Schwartz. Střely na branku: 33:31. Diváci: 17.221. Hvězdy utkání: 1. F. Forsberg, 2. A. Watson, 3. R. Ellis (všichni Nashville).
Minnesota - NY Rangers 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Branky: 4. E. Staal, 5. Parise, 7. M. Foligno - 9. J. Gilmour, 32. K. Hayes. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18.887. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. K. Hayes (NY Rangers), 3. E. Staal (Minnesota).
Winnipeg - Washington 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 15. a 60. Scheifele, 52. Little, 63. T. Myers - 20. Bäckström, 32. Burakovsky, 48. J. Carlson. Střely na branku: 44:27. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Holtby (Washington), 3. T. Myers (Winnipeg).
Carolina - Los Angeles 7:3 (3:0, 2:2, 2:1)
Branky: 9., 18. a 22. Faulk, 28. a 55. J. Skinner, 7. Slavin, 57. Sebastian Aho - 32. Kopitar, 38. Toffoli, 47. T. Mitchell. Střely na branku: 41:30. Diváci: 12.805. Hvězdy utkání: 1. Faulk, 2. J. Skinner, 3. Sebastian Aho (všichni Carolina).
Vegas - Chicago 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
Branky: 6. Carpenter. 42. B. Hunt, 44. R. Smith, 45. D. Perron, 59. Nosek - 3. Wingels, 27. DeBrincat. Střely na branku: 37:31. Diváci: 18.085. Hvězdy utkání: 1. R. Smith, 2. B. Hunt, 3. D. Perron (všichni Vegas).
San Jose - Arizona 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 10. Boedker - 8. Connauton, 30. Goligoski. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17.125. Hvězdy utkání: 1. Wedgewood (Arizona), 2. Braun, 3. Boedker (oba San Jose).