Columbus - Philadelphia 1:2 PPNeuvirth v brankovišti vládl a dovedl Flyers k výjimečné výhře

Brankář Michal Neuvirth dovedl Philadelphii k vítězství 2:1 v prodloužení na ledě Columbusu. Flyers v hale Blue Jackets zvítězili prvně od roku 2005. Český gólman si v utkání poradil s 35 střelami a byl první hvězdou zápasu. Martin Hanzal pak při výhře Dallasu 2:1 zakulatil svůj bodový zisk v sezóně.

Brankář Michal Neuvirth (30) z Philadelphie v utkání proti Columbusu.

Skóre utkání otevřel Simmonds, který se prosadil jeho polovině. Philadelphia pak vedení držela až do 57. minuty, kdy vyrovnal Cam Atkins. Columbus měl v té době výraznou střeleckou převahu. V prodloužení se však radovali Flyers.

Rozhodující branku dal Sean Couturier, jenž se trefil v čase 61:52. Byl to jeho teprve druhý zásah v nastaveném čase utkání NHL

Navzdory prohře hráči Columbusu své soupeře přestříleli poměrem 36:25. Philadelphia je po vítězství na třetím místě Metropolitní divize dva body za Pittsburghem.

V utkání byl vedle skvělého Neuvirtha vidět také Jakub Voráček, který v 47. minutě mohl dát Philadelphii dvoubrankový náskok, neuvěřitelně ho ale vychytal Bobrovský. Devětadvacetiletý Neuvirth, první hvězda utkání, si ve 20. startu sezóny připsal osmou výhru. Český gólman v poslední době pravidelně chytá kvůli zranění týmové jedničky Briana Elliota.

Hanzal má desátý bod

Na třetí místo Centrální divize se zase posunul Dallas, jeho hráči přehráli 2:1 St. Louis. U Janmarkovy první branky zápasu asistoval v přesilovce Martin Hanzal, který, i vinou zranění, neprožívá ideální sezónu a za 37 střetnutí má teprve 10. bod.

Vítězný gól vstřelil Stephen Johns. St. Louis už jen v závěru Schennovým zásahem korigovalo skóre.

New York Islanders vyhráli podruhé za sebou 3:0. Při čtvrtečním vítězství v derby s Rangers udržel čisté konto slovenský brankář Jaroslav Halák, na ledě Caroliny vychytal další nulu Němec Thomas Greiss. Připsal si 45 zásahů.

Colorado odjíždí z Winnipegu s výpraskem. Domácí nad Avalanche zvítězili 6:1. Jets tak na prvním místě Centrální divize vyrovnaly Nashville.

NHL:
Columbus - Philadelphia 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 57. Atkinson - 32. Simmonds, 62. Couturier. Střely na branku: 36:25. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval jeden gól z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 97,22 procenta. Diváci: 17.364. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth (Philadelphia), 2. Bobrovskij (Columbus), 3. Couturier (Philadelphia).
Carolina - NY Islanders 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 31. Boychuk, 52. Beauvillier, 60. Tavares. Střely na branku: 45:22. Diváci: 15.448. Hvězdy zápasu: 1. Greiss, 2. Beauvillier (oba NY Islanders), 3. Skinner (Carolina).
Winnipeg - Colorado 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky: 11. a 48. Wheeler, 31. Connor, 36. Copp, 40. Laine, 46. Ehlers - 55. Rantanen. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Scheifele, 3. Connor (všichni Winnipeg).
Dallas - St. Louis 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 23. Janmark (Hanzal), 51. Johns - 59. B. Schenn. Střely na branku: 16:29. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Johns, 3. Klingberg (všichni Dallas).