Calgary - Boston 1:2 PPPastrňák vyzrál na krajana a hvězdu zápasu. Ovečkin se blíží k magické hranici

New York

Hokejisté Bostonu zvítězili v pondělním utkání NHL na ledě Calgary 2:1 v prodloužení, jeden puk za záda krajana a brankáře Flames Davida Ritticha, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu, poslal i český útočník David Pastrňák. Bruins vyhráli dvanáctý z posledních 15 zápasů a už dýchají na záda lídrovi Východní konference z Tampy. Ruský kapitán Washingtonu Alexandr Ovečkin zaznamenal v duelu proti Buffalu 35. gól v sezóně, upevnil si pozici lídra mezi střelci a k hranici 600 branek v základní části NHL, kterou z Evropanů pokořili zatím jen Jaromír Jágr (766) a finské duo Teemu Selänne (684) a Jari Kurri (601), mu schází pouhých sedm přesných zásahů.

Gólman Calgary Flames David Rittich tentokrát dokázal velkou šanci svého krajana - útočníka Bostonu Davida Pastrňáka - zlikvidovat. Během utkání NHL se však Pastrňák dokázal zapsat mezi střelce. Boston vyhrál zápas 2:1 v prodloužení.

Pastrňák se už v 6. minutě prosadil zblízka 22. zásahem v sezóně, skóre srovnal ve druhém dějství Matthew Tkachuk. Rittich pak ve třetí dvacetiminutovce vytáhl skvělý zákrok a vychytal Pastrňáka - třetí hvězdu zápasu - v úniku, čímž udržel domácí ve hře o bod navíc v prodloužení. V něm však ujel Marchand a po bekhendovém blafáku poslal puk po ledě mezi betony českého brankáře. Rovněž Marchand i Tkachuk dali v tomto ročníku 22. gól.

Příště už i s Kempným?

Washington se oklepal z nečekaného debaklu v Chicagu (1:7) a připsal si další dva body za vítězství 3:2 v Buffalu. Jednou asistencí se na něm podílel i český útočník Jakub Vrána, po gólu zaznamenali ruští útočníci Ovečkin a Jevgenij Kuzněcov, který si připsal vítěznou trefu. Capitals s 75 body přeskočili do té doby vedoucí Pittsburgh v tabulce Metropolitní divize.

V příštím ostře sledovaném duelu narazí v úterý doma na Tampu Bay. Nastoupit by v něm už mohl i český obránce Michal Kempný, jehož Washington získal z Chicaga výměnou za právo výběru ve třetím kole letošního draftu.

Český forvard Tomáš Hyka si odbyl debut v NHL v dresu nováčka a zároveň lídra soutěže Vegas Knights. Jeho tým však podlehl doma Anaheimu 0:2. Čtyřiadvacetiletý mladoboleslavský odchovanec, který byl povolán z farmářského celku Chicago Wolves, odehrál ve třetí útočné formaci jedenáct minut a 37 sekund. Vyslal dvě střely na bránu a přestože v utkání nebodoval, byl vyhlášen třetí hvězdou večera.

Výsledky pondělních zápasů NHL:
New York Islanders - Minnesota 3:5 (1:1, 2:3, 0:1)
Branky: 20. Johnston, 22. Lee, 37. Fritz - 33. a 57. Zucker, 8. Eriksson Ek, 30. Cullen, 35. Ennis. Střely na branku: 35:32. Diváci: 15 342. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Cullen (oba Minnesota), 3. Lee (Islanders).
Buffalo - Washington 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 53. Okposo, 60. E. Kane - 22. Ovečkin, 34. Carlson (Vrána), 60. Kuzněcov. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18 228. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Carlson (oba Washington), 3. Okposo (Buffalo).
Calgary - Boston 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 26. M. Tkachuk - 6. Pastrňák, 64. Marchand. David Rittich odchytal za Calgary 63:36 minuty, inkasoval 2 góly ze 32 střel a úspěšnost zápasů měl 93,8 procenta. Střely na branku: 29:32. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Rittich (Calgary), 2. Marchand, 3. Pastrňák (oba Boston).
Nashville - Ottawa 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 15. a 31. Arvidsson, 10. Josi, 27. R. Ellis, 49. Craig Smith - 17. Pageau, 29. McCormick. Střely na branku: 41:38. Diváci: 17 177. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. R. Ellis, 3. F. Forsberg (všichni Nashville)
Chicago - Los Angeles 1:3
Branky: 42. Sharp - 9. T. Mitchell, 17. Andreoff, 25. Phaneuf. Střely na branku: 28:32. Diváci: 21 339. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Mitchell, 3. Phaneuf (všichni Los Angeles)
Vegas - Anaheim 0:2
Branky: 14. Silfverberg, 48. Manson. Střely na branku: 33:20. Diváci: 18 267. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Hyka (Vegas)