Buffalo - Boston 4:1Pastrňákův příspěvek nepomohl, netrefila se ani hvězdná posila. Medvědi odjeli s prázdnou

David Pastrňák v NHL bodoval ve třetím z posledních čtyř zápasů, prohře Bostonu 1:4 na ledě druhého nejslabšího týmu soutěže Buffala však nezabránil. Český útočník asistoval u jediné trefy obránce Charlieho McAvoye, jeho tým však po porážce v Torontu (3:4) vyšel podruhé bodově naprázdno, což se mu stalo poprvé od 15. listopadu loňského roku. Bruins, v jejichž sestavě si odbyl premiéru zkušený kanadský forvard Rick Nash vyměněný z New York Rangers, si nadále drží druhou příčku v Atlantické divizi bod za Torontem.

David Pastrňák (zcela vlevo) se asistencí podílel na jediném gólovém úspěchu Bostonu v souboji NHL s Buffalem.

Sabres si v první třetině vypracovali rozhodující dvougólový náskok. Bruins se podařilo snížit v 24. minutě. Obránce Charlie McAvoy nejdříve přihrál na levý kruh Pastrňákovi, jehož střela z první se neujala. Jednadvacetiletý havířovský rodák se zmocnil odraženého puku, v souboji u mantinelu přetlačil beka Marka Scandellu, vyjel si před branku a nahrál volnému McAvoyovi, který prostřelil gólmana Chada Johnsona.

Buffalo ještě v prostřední části znovu zvýšilo na rozdíl dvou branek a ve třetí třetině přidalo zásluhou Scandelly definitivní pojistku. Domácí uspěli ve druhém ze tří zápasů a forvardovi Ricku Nashovi pokazili premiéru v dresu Bostonu. Třiatřicetiletý Kanaďan přišel z New Yorku Rangers v rámci rozsáhlé výměny. "Hrál dobře. Získával puky, chodil do branky, střílel. Hodně nám pomůže. Dneska jsme mu neukázali to nejlepší, co v nás je," uvedl trenér Bruins Bruce Cassidy.

Dvojnásobný olympijský vítěz nastoupil poprvé od 18. února, jelikož Rangers nechtěli před výměnou riskovat Nashovo případné zranění. "Cítil jsem se dobře. Párkrát jsem vystřelil, dal jsem tyčku. Se spoluhráči z útoku (Davidem Krejčím a Jakem DeBruskem) jsme si sedli a strávili dost času v jejich obranné třetině," konstatoval třiatřicetiletý Nash.

Spolupráci s Krejčím si pochvaloval

Držitel Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce ligy za rok 2004 si především pochvaloval spolupráci s Krejčím. "Je to hokejista světové třídy. Na ledě má skvělý přehled a je velmi silný v defenzivní činnosti. Byla radost s ním hrát," řekl Nash a Krejčí mu slova chvály oplatil. "Je skvělý. Urostlý, rychlý, má skvělou střelu. Tvrdě pracuje a pohybuje se na obou koncích kluziště. Jsem rád, že s ním hraju. Bude to dobrá spolupráce," uvedl jednatřicetiletý český centr.

Útočník Ryan Spooner, který byl součástí Nashova trejdu, si při debutu za Rangers připsal dvě asistence, ale domácí prohře 2:3 v prodloužení s Detroitem nezabránil. Vítěznou branku vstřelil bek Trevor Daley šest sekund před koncem nastaveného času. "Důležité je zvítězit," litoval Spooner. "S tím jdete do každého zápasu. V pár momentech jsem mohl být důraznější, ale nebyl to špatný zápas," řekla nová akvizice Rangers.

Švédský útočník Rikard Rakell se v souboji proti Edmontonu blýskl hattrickem, Anaheim ale prohrál 5:6 po samostatných nájezdech. Kapitán Ducks Ryan Getzlaf posbíral čtyři body (1+3), forvard Corey Perry a na druhé straně lídr Oilers Connor McDavid zaznamenali tři asistence. McDavid navíc proměnil rozhodující nájezd, když před ním neuspěl útočník Ondřej Kaše.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Nashville - St. Louis 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Sissons, 15. Fiala, 22. Hartnell, 34. Watson. Střely na branku: 39:27. Diváci: 17 523. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Sissons, 3. Watson (všichni Nashville).
Buffalo - Boston 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 15. B. Pouliot, 17. Okposo, 28. Rodrigues, 44. Scandella - 24. McAvoy (Pastrňák). Střely na branku: 24:35. Diváci: 18 522. Hvězdy zápasu: 1. S. Reinhart, 2. Okposo, 3. Antipin (všichni Buffalo).
Anaheim - Edmonton 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 3:2 - 0:0)
Branky: 2., 60. a 60. Rakell, 22. Henrique, 55. Getzlaf - 29. a 43. R. Strome, 1. Draisaitl, 13. Slepyšev, 56. Pakarinen, rozhodující sam. nájezd McDavid. Střely na branku: 46:42. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. McDavid (Edmonton).
Minnesota - San Jose 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 40. Cullen, 56. E. Staal, 65. Spurgeon - 15. J. Ryan, 23. Tierney. Střely na branku: 41:28. Diváci: 19 105. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon (Minnesota), 2. Martin Jones (San Jose), 3. Dubnyk (Minnesota).
New York Rangers - Detroit 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 28. J.T. Miller, 52. Fast - 20. Athanasiou, 25. Helm, 65. Daley. Střely na branku: 38:34. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Daley (oba Detroit), 3. Spooner (NY Rangers).
Arizona - Vancouver 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 50. Goligoski - 3. a 52. D. Sedin, 55. D. Archibald. Střely na branku: 43:27. Diváci: 10 935. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. Markström (oba Vancouver), 3. Keller (Arizona).