Washington - Toronto 5:2Ovečkin vstřelil 40. gól, Vrána se trefil pod širým nebem

New York/Praha

Hokejista Alexandr Ovečkin vstřelil 40. gól v tomto ročníku, v sobotním utkání pod širým nebem skóroval i jeho český spoluhráč Jakub Vrána a oba tak pomohli Washingtonu k výhře 5:2 nad Torontem. V barvách Javorových listů jednou asistoval Roman Polák. Gólovou přihrávku si připsal také Tučňák Dominik Simon. Ani gól a asistence Jakuba Voráčka neodvrátily porážku Philadelphie na ledě lídra celé soutěže Tampy Bay 6:7 po samostatných nájezdech. Petr Mrázek si v brance Flyers připsal 29 zákroků, ale nedokázal zastavit hvězdu večera Stevena Stamkose.

Útočník Philadelphie jakub Voráček se raduje z gólu proti Tampě.

Hráči Tampy už popáté za sebou odehráli zápas s prodloužením a počtvrté odešli z těchto dramatických bitev jako vítězové. Stamkos měl bilanci 2+3 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Klíčovou roli sehrál také brankář Andrej Vasilevskij, jenž kryl 37 střel.

Pittsburgh po třech prohrách v řadě tentokrát zdolal New York Islanders 3:2 po prodloužení, když rozhodující trefu obstaral kapitán Sidney Crosby, jenž zaskočil gólmana Christophera Gibsona střelou mezi betony.

Jednu asistenci si připsal český útočník Dominik Simon, po jehož přihrávce pálil Phil Kessel a dorážel Derrick Brassard.

Vrána vstřelil 11. gól

Washington se k domácímu zápasu vydal do Annapolis, kde se pod otevřeným nebem utkal s Torontem. Alexandr Ovečkin jako první hráč v tomto ročníku dal 40. gól a jde si tak za sedmým ziskem trofeje Maurice Richarda pro nejlepšího střelce základní části. První třetina byla bohatá na góly, přestože se hrálo na zjevně nepříliš kvalitní ledové ploše, jak už to u zápasů na otevřených stadiónech bývá.

Capitals získali po první dvacetiminutovce vedení 3:1, přičemž u jediné branky Maple Leafs asistoval Roman Polák. Zbývající změny skóre přišly ještě před druhou sirénou. Na konečných 5:2 pro Washington stanovil výsledek svým 11. gólem Jakub Vrána, který zakončil svůj samostatný únik střelou mezi betony Frederika Andersena.

Phoenix zdolal Ottawu na jejím ledě 2:1. Dařilo se především brankáři Kojotů Antti Raantovi, jenž pochytal 23 střel.

Davidové Krejčí s Pastrňákem nechyběli v sestavě Bostonu proti hostům z Montrealu. A přestože se čeští forvardi bodově neprosadili, jejich tým vyhrál 2:1 po prodloužení.

David Kämpf odehrál za Chicago čtrnáct minut v Los Angeles. Do statistik si připsal jeden záporný bod v bilanci účasti na ledě, jednu střelu na bránu, jeden hit a 57% úspěšnost na vhazování. Blackhawks zvítězili 5:3.

Výsledky NHL
Tampa Bay - Philadelphia 7:6 po sam. nájezdech (1:3, 2:1, 3:2 - 0:0)
Branky: 9. a 48. Stamkos, 26. a 51. Hedman, 33. Girardi, 45. J.T. Miller, rozhodující nájezd Point - 8. Patrick (Voráček), 15. Voráček, 19. Hägg, 37. Lehterä, 42. Provorov, 58. Giroux. Střely na branku: 35:43. Petr Mrázek odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval šest branek z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 82,9 procenta. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Hedman (oba Tampa Bay), 3. Provorov (Philadelphia).
Dallas - St. Louis 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 28. Pitlick, 58. Radulov, 64. Jamie Benn - 34. Barbašev, 53. Schwartz. Střely na branku: 34:37. Diváci: 18.321. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Bishop (oba Dallas), 3. Schwartz (St. Louis).
Los Angeles - Chicago 3:5 (0:1, 3:0, 0:4)
Branky: 25. Pearson, 27. Martinez, 38. Iafallo - 14. Oesterle, 51. Anisimov, 55. Hinostroza, 59. Toews, 60. P. Kane. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Toews (Chicago), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. P. Kane (Chicago).
Boston - Montreal 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 58. DeBrusk, 63. Marchand - 10. Gallagher. Střely na branku: 50:28. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Chudobin (oba Boston), 3. Niemi (Montreal).
Pittsburgh - NY Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 39. Hörnqvist, 52. Brassard (Simon), 64. Crosby - 2. Davidson, 45. A. Lee. Střely na branku: 50:27. Diváci: 18.661. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Brassard (oba Pittsburgh), 3. Gibson (NY Islanders).
Washington - Toronto 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky: 4. Kuzněcov, 7. Ovečkin, 17. Bäckström, 28. Carlson, 31. Vrána - 6. Hyman (Polák), 28. Kadri. Střely na branku: 34:29. Diváci: 29.516. Hráno pod širým nebem na Navy-Marine Corps Memorial Stadium v Annapolisu. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Kuzněcov, 3. Bäckström (všichni Washington).
Arizona - Ottawa 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 19. Ekman-Larsson, 35. Martinook - 4. Pageau. Střely na branku: 27:24. Diváci: 10.955. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Raanta, 3. Martinook (všichni Arizona).
Edmonton - NY Rangers 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky: 26. McDavid, 37. Nugent-Hopkins - 1. Kreider, 28. Zibanejad, 30. Carey. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Georgijev, 3. Zibanejad (oba NY Rangers).