Chicago - Boston 3:1Rutta byl u výhry Chicaga, Krejčího bod nestačil. Na česko-slovenský duel v brankovišti nedošlo

Chicago/Praha

V NHL se podruhé ve dvou dnech střetlo Chicago s Bostonem. Druhé utkání na rozdíl od toho předešlého (4:7) patřilo Blackhawks, kteří vyhráli 3:1. Na jedinou branku Bruins přihrával český centr Krejčí. Boston prohrál poprvé po šesti zápasech. Gólman Calgary David Rittich tentokrát jen sledoval utkání s New Yorkem Islanders ze střídačky. Plameny na domácím ledě prohrály 2:5.

Obránce Chicaga Jan Rutta blokuje střele proti bostonským soupeřům.

Zatímco v sobotním vzájemném utkání padlo 11 branek, v nedělním střetnutí oba týmy dbaly na defenzívu mnohem víc.

Chicago se v osmé minutě dostalo díky Anisimovi do vedení. Ruský útočník se prosadil po střele z vrcholu pravého kruhu. Poté ale oba brankáři, jmenovitě Forsberg za Chicago a Chudobin na bostonské straně, pukům dlouho odolávali.

Boston vyrovnal až v 51. minutě, kdy Krejčí po rychlém protiútoku přihrál na střed hřiště Chárovi, jenž Forsberga prostřelil. Dlouho neuplynulo a domácím vrátil vedení Patrick Kane – jeho branka na 2:1 byla nakonec vítězná. Pojistku vítězství pak o necelé dvě minuty později přidal obránce Seabrook a Chicago vrátilo Bostonu předešlou porážku.

David Pastrňák strávil na ledě téměř 22 minut, více žádný z útočníků Bruins neměl, ani jedna z jeho pěti střel však cestu do soupeřovy sítě nenašla. Obránce Jan Rutta (20:55) byl pak po Keithovi nejvytěžovanějším bekem vítězů. Další Čech David Kämpf odehrál na centru čtvrté chicagské formace 11 a půl minuty a měl jednu střelu na branku.

Zatímco Boston má namířeno do play off, Chicago ztrácí na divokou kartu v Západní konferenci dvanáct bodů.

Na česko-slovenský duel v brankovišti v zápase Calgary s New Yorkem Islanders nedošlo. Jak český brankář Flames David Rittich, tak slovenský gólman Ostrovanů Jaroslav Halák zůstali na střídačce odkud vzájemný duel sledovali.

Hostům z New Yorku se podařila zejména první třetina, ve které vstřelili tři branky a získaný náskok udrželi až do konce. Dařilo se především prvnímu útoku.

Svěřenci Douga Weighta tak přerušili sérii osmi proher v řadě.

Střetnutí Arizony s Vancouverem rozhodl jediný gól. Postaral se o něj švédský obránce Coyotes Ekman-Larsson, který v přesilové hře tvrdou ranou prostřelil svého krajana v bráně Canucks Markströma.

Důležité vítězství si připsali hokejisté Pittsburghu. Obhájci titulu zdolali Dallas a stále se drží v čele Metropolitní divize. I když jejich náskok na druhý Washington je pouze jednobodový a navíc Capitals sehráli o dvě utkání méně.

Proti Stars byli vidět především Sidney Crosby a Jevgenij Malkin. Oba hvězdní hráči zaznamenali dva body. Ruský útočník se v kanadském bodování celé soutěže dotáhl na vedoucího krajana Kučerova z Tampy Bay, na kterého ztrácí jeden bod.

NHL:
Chicago - Boston 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 8. Anisimov, 57. P. Kane, 59. Seabrook - 51. Chára (Krejčí). Střely na branku: 39:32. Diváci: 21.819. Hvězdy utkání: 1. P. Kane, 2. Forsberg (oba Chicago), 3. Chudobin (Boston).
Calgary - New York Islanders 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Gaudreau, 48. Giordano - 21. a 60. A. Lee, 3. Leddy, 3. Boychuk, 11. Eberle. Střely na branku: 52:27. Diváci: 19.108. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Boychuk (oba NY Islanders), 3. Giordano (Calgary).
Pittsburgh - Dallas 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 13. Hörnqvist, 20. Oleksiak, 60. Malkin - 33. Radulov. Střely na branku: 30:18. Diváci: 18.637. Hvězdy zápasu: 1. Oleksiak, 2. Hörnqvist, 3. Malkin (všichni Pittsburgh).
Arizona - Vancouver 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 36. Ekman-Larsson. Střely na branku: 24:27. Diváci: 11.697. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Ekman-Larsson, 3. Keller (všichni Arizona).