Calgary - Anaheim 0:4Šťastný gól českého mladíka. Kaše v krkolomné pozici našel skulinu mezi betony

Ve středečních zápasech NHL se střelecky prosadil pouze jeden český hokejista. Útočník Anaheimu Ondřej Kaše svým osmnáctým gólem v sezóně pomohl k vítězství 4:0 nad Calgary. Poslední třetinu za Plameny odchytal i brankář David Rittich, který inkasoval jeden gól z pěti střel.

Útočník Anaheimu Ondřej Kaše (25) slaví svůj gól.

Dvaadvacetiletý Kaše opět nastoupil na pravém křídle třetí formace Ducks. Jeho chvíle přišla v polovině druhé třetiny, kdy na modré čáře převzal puk, nabruslil si do oblasti kruhů pro vhazování a z otočky bekhendovou střelou procedil puk mezi betony gólmana Smithe.

Mladý forvard bodoval ve třetím z posledních čtyř duelů, nicméně z gólu se radoval po více než měsíci. Naposledy skóroval 17. února proti Minnesotě.

Anaheim vyhrál na ledě Calgary 4:0. Zkousnout porážku museli i útočník Michael Frolík a David Rittich, jenž odchytal závěrečnou dvacetiminutovku a inkasoval z hole Beauchemina.

Do utkání St. Louis s Bostonem nastoupilo hned kvarteto českých hráčů, ani jeden se však bodově neprosadil. Výhru Bluesmanů 2:1 v prodloužení slavili Vladimír Sobotka s Dmitrijem Jaškinem. Naopak do šatny odjížděli zklamaní Davidové Krejčí s Pastrňákem. Rozhodující zásah zaznamenal už po třiceti sekundách prodloužení Schwartz, kterého neubránil Krejčí.

Forvard Arizony Clayton Keller překonal klubový rekord v počtu bodů a asistencí nasbíraných v premiérové sezóně v NHL. Devatenáctiletý teenager si připsal proti Buffalu dvě asistence a celkově má na svém kontě 35 nahrávek. K tomu přidal 20 branek a s 55 body je nejproduktivnějším hráčem Coyotes v tomto ročníku.

Parádním zásahem se blýskl kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. Kanadská hvězda si ve vzduchu zpracovala puk a aniž by spadl na led, dokázala ho dopravit do sítě. Tučňáci nakonec zvítězili 5:3.

NHL:
Buffalo - Arizona 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 12. J. Nolan - 4. Strome, 18. Stepan, 47. Pánik, 60. Domi. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17.029. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Raanta, 3. Strome (všichni Arizona).
Pittsburgh - Montreal 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky: 10. Malkin, 18. Hörnqvist, 36. Crosby, 43. Brassard, 59. Guentzel - 20. Drouin, 29. Ščerbak, 35. De La Rose. Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.574. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Crosby, 3. Brassard (všichni Pittsburgh).
St. Louis - Boston 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 50. a 61. Schwartz - 11. Donato. Střely na branku: 20:22. Diváci: 18.423. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Chudobin (Boston).
Calgary - Anaheim 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 13. Cogliano, 29. O. Kaše, 39. H. Lindholm, 58. Beauchemin. Střely na branku: 29:16. David Rittich odchytal třetí třetinu, inkasoval jeden gól z pěti střel a úspěšnost měl 80 procent. Diváci: 19.059. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Cogliano (oba Anaheim), 3. Stajan (Calgary).