Philadelphia - NY Rangers 4:3Voráček gólem pomohl k výhře. Chlapík oslavil premiérovou trefu v NHL!

New York/Praha

Český hokejista Jakub Voráček přispěl gólem k vítězství Philadelphie nad New Yorkem Rangers 4:3, na němž se podílel asistencí také jeho krajan Radko Gudas. Premiérovou trefu v NHL oslavil útočník Ottawy Filip Chlapík, radost mu ale kalila porážka s Edmontonem 2:6. Jakub Vrána přihrával na jediný gól Washingtonu při vítězství v Detroitu 1:0. U rozhodující trefy asistoval také Tomáš Hertl, jehož San Jose porazilo Vegas 2:1 v prodloužení. Jednou asistencí přispěl k výhře Tampy v přestřelce s New Yorkem Islanders 7:6 uzdravený Ondřej Palát.

Útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček (93) a Brady Skjei (76) z New Yorku Rangers bojují o puk.

Jakub Voráček poslal ve druhé třetině Philadelphii do vedení 2:1, když se prosmýkl mezi dvěma obránci a po opakované střele skóroval. Záhy navýšil vedení svým druhým gólem v utkání Travis Konecny po teči pohotové Gudasovy střely od modré. Český zadák si tak zpravil chuť poté, co jej před prvním gólem hostů objel Mika Zibanejad.

Rangers díky dvěma trefám Jespera Fasta zápas ještě zdramatizovali, ale gól Oskara Lindbloma z úvodu třetí třetiny se nakonec ukázal být pro Philadelphii vítězný. V brance Flyers tentokrát dostal před Petrem Mrázkem přednost Alex Lyon, jenž si připsal 33 úspěšných zákroků.

Dvacetiletý Filip Chlapík se dočkal prvního gólu v nejslavnější lize světa ve svém dvanáctém zápase, dosud nasbíral jen dvě asistence. Necelých šest minut před koncem utkání tečoval střelu Mariána Gáboríka, snižoval ale už jen na 2:5. Krátce poté završil na druhé straně své galapředstavení Connor McDavid (2+2), který uzavřel skóre na 6:2 pro Edmonton.

V Detroitu se čekalo na první, a nakonec i jediný, gól až do 47. minuty. Jakub Vrána vybojoval puk a po rychlém protiútoku ve dvou nahrál skórujícímu Brettu Conollymu.

U klíčového momentu utkání byl také Tomáš Hertl. V prodloužení založil rychlý kontr, z něhož vystřelil Logan Couture výhru San Jose nad Vegas.

NY Islanders - Tampa Bay 6:7 (1:3, 2:4, 3:0)
Branky: 11. a 24. Pulock, 26. a 42. A. Lee, 44. a 45. Beauvillier - 29. a 39. J. T. Miller, 3. Cirelli, 3. T. Johnson, 15. Hedman (Palát), 23. Point, 32. Sergačev. Střely na branku: 41:36. Diváci: 10 354. Hvězdy zápasu: 1. Point (Tampa Bay), 2. Eberle (NY Islanders), 3. J. T. Miller (Tampa Bay).
Philadelphia - NY Rangers 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 8. a 29. Konecny (na druhou Gudas), 24. Voráček, 41. Lindblom - 38. a 42. Fast, 14. Zibanejad. Střely na branku: 36:36. Diváci: 19.584. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Fast (NY Rangers).
Carolina - Arizona 6:5 (2:2, 2:3, 2:0)
Branky: 1. a 59. Skinner, 5. a 50. Zykov, 22. Di Giuseppe, 35. Teräväinen - 9. a 40. Goligoski, 20. Keller, 25. Archibald, 26. Cousins. Střely na branku: 30:33. Diváci: 10 535. Hvězdy zápasu: 1. Zykov, 2. Skinner, 3. Di Giuseppe (všichni Carolina).
Columbus - Florida 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 21. Atkinson, 24. Milano, 26. S. Jones, 58. Vanek. Střely na branku: 33:33. Diváci: 16 919. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Atkinson, 3. Dubois (všichni Columbus).
Ottawa - Edmonton 2:6 (0:1, 0:1, 2:4)
Branky: 45. Duchene, 55. Chlapík - 9. a 47. Caggiula, 26. a 57. McDavid, 45. Nugent-Hopkins, 46. Rattie. Střely na branku: 35:38. Diváci: 16 538. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Caggiula, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).
Detroit - Washington 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 47. Connolly (Vrána). Střely na branku: 39:26. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Connolly (oba Washington), 3. Svečnikov (Detroit).
Nashville - Toronto 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 26. Arvidsson, 56. Hartnell - 5. J. Van Riemsdyk, 36. Matthews, 37. Nylander, 41. Marner, 44. Gardiner. Střely na branku: 25:28. Diváci: 17 550. Hvězdy zápasu: 1. Rielly, 2. J. Van Riemsdyk, 3. Matthews (všichni Toronto).
Chicago - Vancouver 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: 9. Schmaltz, 57. Highmore - 8. a 30. Edler, 18. H. Sedin, 27. Horvat, 44. Sutter. Střely na branku: 41:27. Diváci: 21 526. Hvězdy zápasu: 1. Edler, 2. H. Sedin, 3. Markström (všichni Vancouver).
Colorado - Los Angeles 1:7 (1:3, 0:2, 0:2)
Branky: 4. Rantanen - 5., 20., 33. a 44. Kopitar, 21. a 50. Rieder, 8. Muzzin. Střely na branku: 30:35. Diváci: 17 071. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Rieder, 3. Doughty (všichni Los Angeles).
San Jose - Vegas 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 24. Burns, 61. Couture (Hertl) - 4. Tatar. Střely na branku: 44:25. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Subban (Vegas), 3. Couture (San Jose).