Winnipeg - Boston 5:4 SNDrsný zážitek. Hvězda NHL smetla sudího, ten skončil na nosítkách

New York/Praha

Český útočník David Pastrňák vstřelil v NHL 31. gól v sezóně, celkově si však připsal tři záporné body a neuspěl v nájezdech, po nichž Boston prohrál 4:5 ve Winnipegu. Branku zaznamenal i Pavel Zacha z New Jersey. Přihrávku na vítězný gól St. Louis si připsal útočník Vladimír Sobotka, asistenci má ve statistikách také Martin Frk z Detroitu. Pozornost si vysloužil i zápas Edmontonu s Columbusem. Hvězda Olejářů - Connor McDavid - totiž nešťastně v pádu podrazil sudího a ten skončil na nosítkách.

Čárový rozhodčí Steve Barton skončil na nosítkách poté, co upadl na led po střetu s domácí hvězdou - McDavidem.

Ďáblové z New Jersey si na domácím ledě poradili s Carolinou, když vyhráli 4:3. Podíl na tom měl i český útočník Pavel Zacha, jenž už v 6. minutě utkání vstřelil vedoucí gól New Jersey. Bodoval tak v NHL ve třetím utkání v řadě.

Ještě do konce první třetiny však hosté otočili skóre. Do poslední dvacetiminutovky šly týmy za stavu 2:2 a i když domácí po návratu na led brzy znovu prohrávali, byli nakonec úspěšnější.

Před vlastními fanoušky slavil vítězství Detroit, který dokázal porazit Tučňáky z Pittsburghu 5:2. Rudá křídla rozhodla o úspěchu ve druhé části, kterou vyhrála o dvě branky. Český útočník Martin Frk si připsal asistenci při přesilovkové trefě Nielsena na 2:1 ve 35. minutě. Penguins v závěru utkání za stavu 4:2 pro domácí zkusili hrát bez brankáře, ale inkasovali do prázdné klece a bylo hotovo. Detroit tak zastavil sérii tří porážek za sebou. Už v pátém vzájemném utkání za sebou slavil vítězství domácí tým.

Ottawa prohrála vyrovnaný duel s Islanders 3:4, když rozhodující trefu pro Ostrovany zaznamenal jen pár desítek sekund před koncem Andrew Ladd. Senátoři během utkání dvakrát smazali náskok hostů, nakonec ale zůstali bez bodu, což se jim stalo v šestém utkání v řadě.

Až v prodloužení dosáhl na vítězství tým St. Louis, jenž zdolal Žraloky ze San Jose 3:2. Hvězdou utkání byl domácí útočník Tarasenko, který se blýskl dvěma trefami. Tou druhou v prodloužení zápas rozhodl po přihrávce českého parťáka Vladimíra Sobotky.

Dokonce až do nájezdů dospělo utkání mezi Nashvillem a Minnesotou, když i po prodloužení byl stav 1:1. Protože hosté nebyli v dodatkové disciplíně ani jednou úspěšní, připsal si vítěznou trefu hned v první sérii Kyle Turris.

Winnipeg zvítězil po nájezdech nad Bostonem 5:4. Bruins po dvou třetinách prohrávali 1:3, ale díky třem přesilovkovým trefám duel po šedesáti minutách neskončil. Český útočník David Pastrňák vyrovnával v početní výhodě na 3:3 a zaznamenal tak svůj 31. gól v této sezóně NHL. Radost mu ale pokazily samostatné nájezdy, kde neuspěl a Bruins prohráli.

Prodlouženou zvládl před svými fanoušky i Dallas. Ten v bitvě s Philadelphií vedl po gólu Radka Faksy. Utkání nakonec rozhodl po čtyřiceti sekundách prodloužení Rus Alexander Radulov. Češi v barvách poražených Letců - Radko Gudas a Jakub Voráček - se neprosadili.

V duelu Edmontonu s Columbusem vyhráli hosté 7:3. Kromě gólových momentů se na tento zápas bude vzpomínat i kvůli tomu, že čárový rozhodčí Steve Barton skončil na nosítkách poté, co jej nechtěně v pádu podrazil domácí útočník Connor McDavid. Arbitr nekontrolovaně upadl na ledovou plochu a už se nezvedl. Led opustil na nosítkách za potlesku fanoušků a byl odvezen do nemocnice.

Výsledky NHL
New Jersey - Carolina 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 35. a 52. Palmieri, 6. Zacha, 59. Noesen - 12. Di Giuseppe, 17. Foegele, 44. Hanifin. Střely na branku: 45:34. Diváci: 15.521. Hvězdy utkání: 1. Noesen, 2. Palmieri, 3. T. Hall (všichni New Jersey)
Detroit - Pittsburgh 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 36. a 59. Glendening, 17. Kronwall, 35. F. Nielsen (Frk), 47. Helm - 1. Crosby, 57. Letang. Střely na branku: 26:24. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Kronwall, 2. Helm, 3. Hicketts (všichni Detroit)
Ottawa - NY Islanders 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 13. Duchene, 15. E. Karlsson, 56. B. Ryan - 7. Lee, 22. Beauvillier, 39. B. Nelson, 58. Ladd. Střely na branku: 36:31. Diváci: 15.284. Hvězdy utkání: 1. B. Ryan, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Ladd (NY Islanders)
St. Louis - San Jose 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 33. a 63. Tarasenko (na druhou Sobotka), 18. Sundqvist - 7. E. Kane, 28. Pavelski. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18.947. Hvězdy utkání: 1. Tarasenko, 2. Vince Dunn, 3. A. Steen (všichni St. Louis).
Nashville - Minnesota 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 3. Josi, rozhodující sam. nájezd Turris - 57. E. Staal. Střely na branku: 29:23. Diváci: 17.424. Hvězdy utkání: 1. Turris, 2. Josi, 3. Hartman (všichni Nashville).
Winnipeg - Boston 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 6., 21. a 45. B. Tanev, 27. Morrow, rozhodující sam. nájezd Laine - 20. Donato, 42. Heinen, 44. Pastrňák, 49. Krug. Střely na branku: 32:32. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Tanev, 2. Lowry (oba Winnipeg), 3. Marchand (Boston).
Dallas - Philadelphia 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 11. Faksa, 31. B. Ritchie, 61. Radulov - 17. Konecny, 23. Provorov. Střely na branku: 23:33. Brankář Petr Mrázek (Philadelphia) odchytal 60:40 minut, inkasoval třikrát z 23 střel a úspěšnost zákroků měl 87 procent. Diváci: 17.247. Hvězdy utkání: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Gostisbehere (Philadelphia), 3. Faksa (Dallas).
Edmonton - Columbus 3:7 (3:3, 0:3, 0:1)
Branky: 4. Nugent-Hopkins, 7. McDavid, 11. Caggiula - 13. 17. a 36. Vanek, 14. Panarin, 22. Jenner, 27. Atkinson, 52. Nutivaara. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18.347. Hvězdy utkání: 1. Vanek, 2. Jenner (oba Columbus), 3. McDavid (Edmonton).
Vancouver - Anaheim 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 49. a 60. Brandon Sutter, 11. Gagner, 44. Biega - 38. Cogliano. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.405. Hvězdy utkání: 1. Brandon Sutter, 2. Biega, 3. Markström (všichni Anaheim).