Anaheim - Colorado 4:3 PPKašeho krásný gól srazil Colorado

roj, dhSport.cz

Ondřej Kaše povedenou akcí v prodloužení zařídil vítězství Anaheimu nad Coloradem. Naopak trefa Ondřeje Paláta nestačila Tampě v zápase s Nashvillem. Petr Mrázek pomohl Letcům zdolat Boston 4:3 po prodloužení, za poražené se trefil David Pastrňák.

Ondřej Kaše slaví s Josem Mansonem rozhodující branku.

Hrdinou klání mezi Anaheimem a Coloradem se stal Ondřej Kaše, který rozhodl o výhře domácích Kačerů 4:3 brankou v prodloužení. Kaše převzal kotouč v obranném pásmu, na konci své akce si elegantně obhodil beka Samuela Girarda, poté rozpohyboval brankáře Jonathana Berniera a vzápětí pohotově vystřelil k bližší tyči.

Ondřej Palát vstřelil jediný gól Tampy v souboji s Nashvillem. Český útočník se po šťastném odrazu kotouče dostal ke střele mezi kruhy a bleskovým zakončením pod lapačku Juuse Sarose snižoval ve druhé třetině na 1:2.

V závěrečné dvacetiminutovce přidal svůj druhý gól v zápase Filip Forsberg a na konečných 4:1 zvyšoval Craig Smith. Palát byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, jeho spoluhráč Andrej Šustr zůstal jen mezi náhradníky.

Washington porazil Pittsburgh 3:1 a byli u toho i tři Češi - Jakub Vrána, Michal Kempný a Jakub Jeřábek. Naopak Dominik Simon byl v utkání veden jako náhradník.

Pavel Zacha strávil na ledě deset minut v duelu jeho New Jersey s Montrealem. Ďáblové zvítězili 2:1.

Pastrňák překonal Mrázka

Český brankář Petr Mrázek pomohl Philadelphii k nedělnímu vítězství v NHL nad Bostonem 4:3 v prodloužení. Připsal si 36 úspěšných zákroků a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Mrázka překonal mimo jiné David Pastrňák. Nejproduktivnější Čech v NHL Jakub Voráček přispěl k výhře Flyers dvěma asistencemi.

Philadelphia už na začátku druhé třetiny vedla po trefách Girouxe a Konecného 2:0. Za Boston snižoval centr čtvrté formace Acciari. Flyers ale šli ve třetí třetině znovu do dvoubrankového vedení zásluhou Patricka, jemuž připravil gólovou trefu Voráček s Lindholmem.

Boston vrátil do hryv přesilovce svým 33. gólem v sezóně Pastrňák, který nachytal Mrázka střelou z úhlu. Flyers přesto kráčeli za výhrou, kterou však zhatila chyba Simmondse. Ztratil puk při snaze dostat hoz pásma při závěrečném tlaku soupeře a Bergeron jubilejní 30. trefou sezóny čtyři sekundy před koncem zápas srovnal.

Philadelphia ale nakonec slavila výhru, když Giroux po Voráčkově přihrávce ujel v prodloužení a parádní bekhendovou trefou pod horní tyč rozhodl. Boston i přes porážku zůstává na čele Východní konference, Flyers se bodově dotáhli v metropolitní divizi na třetí Columbus a postup do play off mají na dosah.

Výsledky NHL
Philadelphia - Boston 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 10. a 64. Giroux (na druhou Voráček), 21. Konecny, 46. Patrick (Voráček) - 35. Acciari, 47. Pastrňák, 60. Bergeron. Petr Mrázek odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval tři góly z 39 střel, úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 24:39. Diváci: 19.904. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Provorov, 3. Mrázek (všichni Philadelphia).
Tampa Bay - Nashville 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 28. Palát - 23. a 47. F. Forsberg, 8. R. Johansen, 50. C. Smith. Střely na branku: 30:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. P.K. Subban (oba Nashville), 3. Palát (Tampa Bay).
Anaheim - Colorado 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 7. Cogliano, 48. Henrique, 50. Kesler, 62. O. Kaše - 22. a 33. Jost, 2. Kerfoot. Střely na branku: 42:31. Diváci: 17.054. Hvězdy zápasu: 1. O. Kaše, 2. Cogliano, 3. Kesler (všichni Anaheim).
Pittsburgh - Washington 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 57. Hörnqvist - 7. Oshie, 34. Orlov, 41. T. Wilson. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18.639. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Orlov (oba Washington), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).
Montreal - New Jersey 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 20. Carr - 41. Hischier, 56. T. Hall. Střely na branku: 26:32. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Hischier (New Jersey), 2. Carr (Montreal), 3. T. Hall (New Jersey).