Toronto - Boston 1:3

Stav série 1:3

Pastrňák a Krejčí asistencemi pomohli k výhře. Plekancova premiérová trefa nestačila

20. dubna 2018 04:29 - New York

Asistencemi pomohli Davidové Pastrňák a Krejčí hokejistům Bostonu k výhře 3:1 na ledě Toronta, za které skóroval Tomáš Plekanec. V sérii prvního kola play off NHL tak Bruins vedou 3:1 a jsou jedinou výhru od postupu.

Dan Hamilton, Reuters

Elitní lajna Bostonu s Pastrňákem na křídle vyšla v minulém utkání bodově naprázdno, tentokrát už po 28 sekundách hry asistoval český útočník u první branky zápasu. Domácí srovnali krok ještě v úvodní třetině díky přesné střele Plekance z mezikruží.

Hosté rozhodli na přelomu druhé a třetí části trefami z přečíslení dva na jednoho. Vítězný gól připravil Pastrňák, který na vlastní obranné modré čáře získal puk, zavezl ho po pravé straně do útočného pásma a ideálně přihrál Bradu Marchandovi. Ten zakončoval do prázdné branky a poté jen uznale pokyvoval hlavou směrem k havířovskému rodákovi.

Třetí gól padl podobně. David Krejčí zblokoval ve vlastní třetině puk, podnikl rychlý protiútok a žabičkou přes obránce Romana Poláka nabil skórujícímu Jakeu DeBruskovi. Pastrňák, který s jedenácti body (4+7) vede produktivitu play off, byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu a Plekanec třetí. Hlavním hrdinou se stal brankář Bostonu Tuukka Rask, který kryl 31 střel.

Poprvé se v sérii mezi Columbusem a Washingtonem neprodlužovalo. Hosté v prvních dvou zápasech promarnili dvougólový náskok a prohráli, minule přišli o vedení 1:0 a 2:1, ale trefou z 89. minuty je vrátil do série Lars Eller. Tentokrát ale Capitals kontrolovali zápas.

Opět vstřelili první gól, když Tom Wilson otevřel v sedmé minutě skóre, a T. J. Oshie s Alexandrem Ovečkinem zvýšili na 3:0. Domácí ve třetí třetině snížili, ale Jevgenij Kuzněcov zpečetil výhru do prázdné branky.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 4. zápasy:
Toronto - Boston 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 8. Plekanec - 1. Krug (Pastrňák), 37. Marchand (Pastrňák), 45. DeBrusk (Krejčí). Střely na branku: 32:21. Diváci: 19 689. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Plekanec (Toronto). Stav série: 1:3.
Columbus - Washington 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 47. Jenner - 7. Wilson, 30. Oshie, 43. Ovečkin, 58. Kuzněcov. Střely na branku: 24:33. Diváci: 19 395. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Ovečkin, 3. Wilson (všichni Washington). Stav série: 2:2.