Boston - Tampa Bay 1:4Stav série 1:2Blesky udeřily podruhé a otáčejí sérii. Palát hvězdou večera! Trefil se i Hertl

Hokejisté Tampy Bay i díky dvěma trefám Ondřeje Paláta zvítězili ve třetím utkání 2. kola play off Východní konference NHL v Bostonu nad domácími Bruins 4:1 a v sérii hrané na čtyři vítězství se ujali vedení 2:1 na zápasy. Český útočník byl vyhlášen první hvězdou duelu. Lightning zaskočili Medvědy třemi góly v úvodní třetině, na čestný úspěch domácích přihrával David Pastrňák, který se v produktivitě play off bodově vyrovnal vedoucímu Jakeovi Guentzelovi z Pittsburghu. Ve druhém zápase středečního programu zvítězili San Jose Sharks i zásluhou gólu Tomáše Hertla nad Vegas Golden Knights 4:0 a srovnali stav série na 2:2.

Ondřej Palát střílí gól, brankář Bostonu Tuukka Rask už zasáhnout nestačil.

Lightning měli vskutku bleskový nástup a po trefách Paláta vedli 2:0 už v čase 3:19. V prvním případě dostal český útočník přihrávku v situaci dva na jednoho od Tylera Johnsona a z levé strany překonal přesunujícího se Tuukku Raska. Při druhém gólu tečoval rodák z Frýdku-Místku střelu Victora Hedmana.

Palát mohl ještě v první třetině zkompletovat hattrick, ale kotouč, který stačilo doklepnout z brankoviště do prázdné klece, mu v poslední chvíli sebral špičkou hokejky gólman. I tak si český forvard připsal podruhé za sebou dva body a oklepal se z úvodního utkání v sérii, ve kterém byl u čtyř inkasovaných branek.

Boston ještě v úvodní třetině snížil. Pastrňák přistrčil v přesilové hře puk mezi kruhy Patrici Bergeronovi, který nezaváhal. Už za necelé tři minuty ale vrátil Anthony Cirelli z dorážky Tampě Bay dvoubrankový náskok. Další změna skóre nastala až v závěrečné power play, kdy se ze středního pásma trefil do prázdné branky Steven Stamkos.

"Udělali jsme na začátku několik chyb a už jsme se z toho nevyhrabali. Měli jsme pasáže, kdy jsme je zatlačili, ale jejich gólman předvedl v klíčových situacích skvělé zákroky," hodnotil útočník Bruins Brad Marchand. "Pokaždé, když dostanete puk do gólové pozice, chcete ji proměnit. To se nám dnes nedařilo. Musíme líp naložit s našimi šancemi, musíme být důraznější," burcoval David Krejčí.

Hertl se trefil podruhé za sebou

San Jose rozhodlo o výhře v rozmezí 16. až 26. minuty, během nichž vstřelilo tři góly. Hertl, který skóroval ve druhém utkání za sebou, zvyšoval na 3:0. Český útočník těžil z dobré práce Mikkela Boedkera, který obkroužil branku a jeho střelu gólman Marc-André Fleury jeho střelu jen vyrazil. Pohotový Hertl, který stál celou dobu průniku Boedkera na hranici brankoviště, pohotově puk doklepl a vstřelil pátý gól v play off.

Úvodní dvě branky vstřelil Marcus Sörensen a Joonas Donskoi. V závěrečné třetině přidal čtvrtý gól Joe Pavelski. Brankář Martin Jones zlikvidoval všech 34 střel a byl vyhlášen hvězdou zápasu. Hertl, který je s pěti zásahy nejlepším střelcem týmu v play off, byl druhou hvězdou. I díky nim je série vyrovnaná nejen stavem, ale i průběhem - oba týmy vyhrály jednou s nulou a jednou v prodloužení.

"V prvních třech zápasech jsme hráli dost dobře, abychom zvítězili, ale dnes ne. Oni chtěli vyhrát trochu více než my," přiznal trenér Vegas Gerard Gallant..

Výsledky zápasů 2. kola play off NHL:
Východní konference - 3. zápas:
Boston - Tampa Bay 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Branky: 15. Bergeron (Pastrňák) - 2. a 4. Palát, 17. Cirelli, 60. Stamkos. Střely na branku: 29:37. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Vasilevskij, 3. McDonagh (všichni Tampa Bay). Stav série: 1:2.
Západní konference - 4. zápas:
San Jose - Vegas 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16. Sörensen, 20. Donskoi, 26. Hertl, 52. Pavelski. Střely na branku: 34:34. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Hertl, 3. Sörensen (všichni San Jose). Stav série: 2:2.