Washington - Tampa Bay 3:0Stav série 3:3Capitals odvrátili mečbol. Druhého finalistu NHL určí sedmý duel

Washington

Až rozhodující sedmý zápas rozhodne o tom, kdo z Východní konference postoupí do finále play off NHL. Hokejisté Washingtonu totiž na svém ledě odvrátili postupový mečbol Tampy Bay a v šestém zápase série vyhráli 3:0. Dva góly vstřelil útočník T.J. Oshie.

Hokejisté Washingtonu oslavují vítězství v šestém utkání finále Východní konference. Zcela vlevo stojí český obránce Michal Kempný.

Před zápasem platilo, že hned ve čtyřech duelech z pěti vyhrál hostující tým. Navíc Capitals padli třikrát v řadě a z dobré výchozí situace 2:0 najednou prohrávali 2:3 na zápasy. Ovečkin a spol. ale v šestém utkání dokázali prolomit domácí trápení a vyhráli jasně o tři góly.

Po bezbrankové první třetině, kterou okořenila bitka mezi washingtonským Orpikem a hostujícím J.T.Millerem, padl první gól ve 36. minutě. Oshie využil ranou mezi kruhy přesilovou hru po hákování Coburna. V polovině závěrečné třetiny přidal druhý gól Smith-Pelly a v závěru, kdy hosté zkusili hru bez brankáře, trefil prázdnou bránu opět Oshie. První vychytanou nulou v letošním play off se blýskl gólman Braden Holtby.

Výhru oslavili i dva Češi - obránce Michal Kempný a útočník Jakub Vrána. Naopak po třech zápasech v řadě nebodoval forvard Blesků Ondřej Palát. Také si připsal dva záporné body do statistiky +/-.

O tom, kdo ve finále vyzve Vegas, se rozhodne ve čtvrtek v Tampě.

Finále Východní konference play off NHL - 6. zápas:
Washington - Tampa Bay 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 36. a 60. Oshie, 51. Smith-Pelly. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Holtby, 2. Oshie, 3. Smith-Pelly (všichni Washington). Stav série: 3:3.