Kanada po marném čekání na Stanley Cup slaví alespoň v AHL. Tentokrát bez Čechů

Toronto

Kanada už čtvrtstoletí marně čeká na vítězství svého klubu ve Stanley Cupu, malou náplastí může být alespoň triumf ve farmářské soutěži. Hokejisté Toronta Marlies získali poprvé v historii Calder Cup v nižší AHL. Záložní tým Toronta Maple Leafs porazil v rozhodujícím sedmém finále Texas 6:1 a triumfoval ve své 13. sezóně v soutěži.

Hokejisté Toronta Marlies po triumfu v Calder Cupu.

Mezi držiteli Calder Cupu chybí poprvé od roku 2011 český hokejista, o čemž bylo jasno už před startem finále. Jako poslední z Čechů se rozloučil v semifinále útočník David Kämpf z Rockfordu.

Jack A. Butterfield Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off AHL získal švédský útočník Andreas Johnsson, který s 24 body za 10 branek a 14 asistencí z 16 zápasů vyhrál i kanadské bodování.