Rozhodčí komise ČOV zpřísnila trest hokejisty Roba za efedrin

17. října 2008 17:18 - PRAHA

Zkušený hokejový útočník Luboš Rob musí opět zapomenout na návrat do soutěží vrcholového hokeje. Ačkoliv mu 8. září již vypršel trest za nález efedrinu na konci listopadu minulého roku po utkání první ligy v Chomutově, podle nového rozhodnutí mu distanc za doping vyprší až 24. listopadu 2009. O nové výši postihu rozhodla na středečním zasedání rozhodčí komise Českého olympijského výboru.

Komise ČOV vyhověla odvolání Českého antidopingového výboru proti rozhodnutí disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) a zákaz činnosti navýšila z původních šesti měsíců na dva roky. Nový trest vstoupil v platnost ve čtvrtek a započítává se do něj období od 24. listopadu 2007 do 15. října 2008.

Bývalý hokejový reprezentant byl za užití efedrinu, který se podle Robových slov dostal do jeho těla z léku proti chřipce, původně potrestán pouze půlročním zákazem startu, který vyměřila disciplinární komise ČSLH. Zatímco samotný Rob se odvolával proti výši trestu, antidopingový výbor, podle jehož šéfa Jaroslava Nekoly porušil hokejový svaz antidopingový kodex, požadoval přísnější sankci.

Osmatřicetiletý Rob i přes vynesení původního trestu zůstával v kádru prvoligové Komety Brno a chtěl pokračovat v kariéře, ale do soutěže v probíhajícím ročníku dosud nezasáhl.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: