Slovenský hokejista Stümpel přijde kvůli zranění o MS

10. dubna 2009 14:07 - BRATISLAVA

Slovenská hokejová reprezentace se bude muset na blížícím se mistrovství světa ve Švýcarsku obejít bez Jozefa Stümpela. Šestatřicetiletý útočník má potíže s krevní sraženinou v noze, způsobenou špatným léčením zánártní kosti, kterou si zlomil na konci minulého roku.

Podle lékařů slovenské reprezentace může za nynější komplikace zanedbaná léčba, kterou Stümpelovi naordinovali lékaři v klubu KHL Barysu Astana. "Vzhledem k tomu, že to bylo podceněné a nedostatečně léčené, přešlo to do tohoto stadia a může to mít vážnější následky," řekl Dalimír Jančovič s tím, že útočníka čeká dlouhodobější léčba.

Slováci tak přišli před šampionátem o jednu z ústředních postav týmu. Stümpelova účast na MS navíc mohla přimět hvězdu Skalice Žigmunda Pálffyho, aby se vrátil do reprezentace. "Možná to ale bude moment, který Žigovi poví, že když nemůže Jožo, bude on tím, kdo to vyřeší. Uvidíme, co přinesou další rozhovory," řekl trenér Ján Filc.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: