Rubriky:

Ostatní

Živě

Slovenský hokejista Stümpel přijde kvůli zranění o MS

10. dubna 2009 14:07 - BRATISLAVA

Slovenská hokejová reprezentace se bude muset na blížícím se mistrovství světa ve Švýcarsku obejít bez Jozefa Stümpela. Šestatřicetiletý útočník má potíže s krevní sraženinou v noze, způsobenou špatným léčením zánártní kosti, kterou si zlomil na konci minulého roku.

Podle lékařů slovenské reprezentace může za nynější komplikace zanedbaná léčba, kterou Stümpelovi naordinovali lékaři v klubu KHL Barysu Astana. "Vzhledem k tomu, že to bylo podceněné a nedostatečně léčené, přešlo to do tohoto stadia a může to mít vážnější následky," řekl Dalimír Jančovič s tím, že útočníka čeká dlouhodobější léčba.

Slováci tak přišli před šampionátem o jednu z ústředních postav týmu. Stümpelova účast na MS navíc mohla přimět hvězdu Skalice Žigmunda Pálffyho, aby se vrátil do reprezentace. "Možná to ale bude moment, který Žigovi poví, že když nemůže Jožo, bude on tím, kdo to vyřeší. Uvidíme, co přinesou další rozhovory," řekl trenér Ján Filc.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.