Rubriky:

Ostatní

Na pomoc ochrnutému Alinčovi se vybralo přes čtvrt milionu korun

10. září 2020 10:48 - Litvínov/Praha

Titul na Retrocupu 2020 obhájil na berounském zimním stadionu Litvínov. Šestý ročník byl výjimečný. Nešlo jen o kvalitní zápasy. Organizátoři akci věnovali bývalému reprezentantovi Janu Alinčovi, který před rokem a půl utrpěl vážný úraz a je upoután na invalidní vozík. „Táta si toho strašně váží a moc děkuje. Kdyby nebyla tahle krize, tak by určitě přijel a celé to všechno viděl," řekla Alinčova dcera Kamila v reportáži pro HokejkaTV.

 

archiv

Bývalí kolegové Jana Alinče, jeho nějdejší spoluhráči a také organizátoři Retrocupu uspořádali sbírku, během které se vybralo několik desítek tisíc. Navíc také ve spolupráci s Kontem bariéry vznikla a oficiálně odstartovala veřejná sbírka s transparentním účtem 17111444/5500 a variabilním symbolem 200554, na který může přispívat veřejnost.

Další finance vynesla i aktivita reprezentačního kanonýra Michala Řepíka, útočníka Sparty. Jeho hokejka byla vydražena za 26 600 korun. Na samotném turnaji byl dceři Jana Alinče Kamile oficiálně předán šek v hodnotě 200 000 korun od nadačního fondu Ivana Hlinky.

Klíma chce pomoci vážně zraněnému Alinčovi částkou 100 tisíc Kč

„Když jsem se dozvěděl, že je tahle akce pro Honzu Alinče, který je o rok starší než já a v kariéře jsme se potkávali, tak jsem si řekl, že určitě přijedu," prohlásil Petr Ton, sportovní ředitel pražské Sparty.

Na akci nemohl chybět, i když měl původně v plánu úplně jiný program. „Je těžké, co se Honzovi přihodilo, ale život jde dál a aspoň touhle akcí mu chceme pomoct. Jsem rád, že jsem u toho mohl být," doplnil Ton.

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.