VIDEO: Hvězda Slovanu na ledě rozdávala pěsti, spoluhráči ho pomstili

6. října 2011 12:04 - PRAHA

Na hvězdy se nesahá. Kdo tohle pravidlo poruší, koleduje si o malér. Tento hokejový zákon všichni znají. Naposledy si nebral servítky dvaadvacetiletý Martin Bača z Nitry, který se popasoval s Miroslavem Šatanem, hvězdou Slovanu Bratislava, která je o čtrnáct let starší. Po jejich potyčce se strhla ve slovenské lize hromadná rvačka. Spoluhráči chránili svoji osobnost.

 

Marián Peiger, ČTK

Rozhodčí měli dost práce a chvílemi nevěděli kam dřív, koho dříve držet. Když vše skončilo, Šatan se ještě na rozloučenou rozmáchl pravačkou, odhodil helmu a odjel na střídačku s krvavým obličejem. Poslední dva kohouti si ještě vyměňovali své názory.

„V první třetině jsme byli zakřiknutí, soupeř s námi vyběhnul, to jsme nečekali. Nastartoval náš až incident, když se Miro Šatan popral. Na stadiónu se vytvořila skvělá atmosféra. Mira si musíme chránit, je to naše velká osobnost v týmu,“ řekl pro klubové stránky útočník Andrej Kudrna.

Šatan patří k nejvýznamnějším hokejistům Slovenska. Z mistrovství světa má doma kompletní medailovou sbírku, v domovině vyhrál dvakrát mistrovský titul, dosáhl i na slavný Stanley Cup. V NHL odehrál 1050 zápasů a připsal si 754 bodů, v play-off nastoupil do 81 utkání, v nich střelil 21 branek a na 33 přihrál.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.