Rubriky:

Ostatní

Zbystřete. Hokejový tým Jamajky sní o olympiádě. Už trénuje

19. května 2017 09:15 - Praha
(Aktualizováno: 19. května 2017 09:55)

Hokejové mistrovství světa jde pomalu do finále, to samé platí o NHL, nejsledovanější lize tohoto sportu. Stranou těchto dvou akcí je jeden tým, který by vás patrně vůbec nenapadl. V Kanadě se sešli na kempu hokejisté Jamajky. Ano, Jamajky. Jejich cílem je olympiáda.

 

www.joiht.org

Pamatujete na Kokosy na sněhu a jamajský bob? Patrně vás napadne hned tento příměr, ale tihle hráči s nápisem JAMAICA na dresu berou hokej vážně. Graeme Towsnhead, bývalý hráč NHL věří, že jamajský hokejový tým se jednou probojuje až pod pět kruhů.

Jedenapadesátiletý trenér se narodil v Kingstonu na Jamajce a má zkušenosti i z NHL. Oblékal dres Minnesoty, Ottawy, New Yorku Islanders a Bostonu. Kariéru ukončil v roce 1999. Celkem v NHL odehrál 45 zápasů a připsal si 10 bodů (3+7).

„Vzpomínám si, že jsem si mnohokrát říkal, že by to byla jediná šance, jak jsem mohl hrát na olympijských hrách, pokud by měla Jamajka tým," řekl Townshead pro CTV News Channel.

Dres nosí s hrdostí

Hlavní kouč, asistent, nosič vody. Dělá vše pro úspěch mužstva. Hráči pocházejí z Kanady a USA, ale všichni mají jamajské kořeny. Na rozdíl od legendárních bobistů tito kluci hrají hokej celý život, mnoho z nich v juniorské soutěži OHL. Minulý víkend se sešli v Dartmouthu na výcvikovém kempu.

„Chceme nosit dres s hrdostí a ukázat, že můžeme hrát s někým na nejvyšší úrovni," má jasnou představu Jaden Lindo.

Chtít hrát, je jedna věc. Poté splnit všechny formality, samozřejmě kvalita. A také místo, kde by mohl jamajský tým hrát. „V současné době neexistuje žádná aréna na Jamajce. Naše práce je, abychom to změnili, aby se to stalo realitou, proto se snažíme," řekl Townshead.

Cesta k olympijským hrám je pravděpodobně pro tento tým nereálná. „Ale někde musíme začít," dodal trenér. Kde bude hokejová Jamajka za pár let?

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní