Rubriky:

Ostatní

Smůla! Český talent v zámoří na poslední juniorskou trofej nedosáhl

28. května 2018 06:03 - New York/Praha

Byl blízko obrovskému úspěchu, ale poslední krůček se nepovedlo udělat. Český hokejový obránce Libor Hájek na triumf v prestižním Memorial Cupu a tím i na trofej pro nejlepší kanadský juniorský tým sezóny, nedosáhl. Jeho tým Regina Pats prohrál ve finále s celkem Acadie-Bathurst Titan z QMJHL 0:3.

 

Facebook

Pro českého obránce šlo o poslední juniorský turnaj, v příští sezóně už bude hrát v AHL, a tak snil o úspěchu. Jenže soupeř z QMJHL mu vítěznou tečku nedovolil a sám triumfoval ve stém Memorial Cupu. „Je to pro nás obrovský úspěch. Před čtyřmi lety jsme byli úplně dole a teď máme slavnou trofej. Na hráče jsem moc hrdý," hlásil dojatě trenér vítězů Mario Pouliot.

Radost Hájkovi a jeho spoluhráčům pokazil skvělými zákroky gólman Evan Fitzpatrik, který pochytal všech 28 střeleckých pokusů. Regina inkasovala poprvé necelé čtyři minuty před koncem první třetiny, další dva zásahy pak přidali vítězové v poslední části hry.

Dvacetiletý Hájek nastupoval za Reginu od ledna, dříve hrál za Saskatoon. Úspěchem týmu byl už samotný postup do finále, přesto brněnský odchovanec jistě doufal, že by mohl dosáhnout i na trofej, kterou naposledy získal Martin Frk (2013).

rjm, Sport.cz