Živě

Hanzal ví, že se od něj čekají góly

28. prosince 2006 11:10 - MORA/PRAHA

Pověst hokejového kanonýra chce nejúspěšnější z krajánků Martin Hanzal potvrdit i na šampionátu dvacetiletých ve Švédsku. "Zažívám nejlepší měsíce kariéry a chci je na mistrovství ozdobit medailí. Z role lídra týmu nemám strach. Vím, že trenéři ode mne čekají góly, jsem připraven nést za to zodpovědnost a nezapomínám ani na defenzívní povinnosti," tvrdí odhodlaně.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Sice jsme prohráli úvodní zápas, ale až na častá vyloučení jsme nepředvedli vůbec špatný výkon. Dařilo se nám s Rusy hrát v rychlém tempu, dokonce jsme vedli, ale utekl nám začátek druhé třetiny," říká útočník z Budějovic, který od léta obléká dres kanadského Red Deeru.

"Našel jsem tam parádní parketu. Nemám už starosti se školou, můžu se plně soustředit jen na hokej. Daří se mně i týmu, dostávám hodně prostoru na ledě, skoro třicet minut na zápas, a pravidelně dělám body," tvrdí s bilancí 16+38 nejproduktivnější hráč zámořské WHL. V draftu si ho vybral Phoenix hned v prvním kole. "Po kempu jsem nebyl daleko od podpisu smlouvy do NHL, ale nestihlo se to v termínu," přiznává.

Nelituje ničeho

"Chtěli si mě tam nechat, ale prostě jsem podepsat nemohl. Odmítnout nabídku jako dvakrát předtím jsem ale rozhodně nechtěl, jenom se vše trochu odložilo a hned po skončení letošní sezóny bych se měl stát hráčem Phoenixu," líčí Hanzal a odmítá, že by odchod ještě v juniorském věku za oceán byl chybou: "Doma v lize bych tolik prostoru neměl. V Red Deeru hraju přesilovku i oslabení, zatímco v Budějovicích bych se ve třetí nebo čtvrté lajně dostal na led sotva pár minut."

"Nelituju ničeho, co jsem kdy v hokeji udělal," říká Hanzal jasně a za cennou zkušenost považuje loňské nevydařené mistrovství dvacítek, pozitivně se snaží přijmout i smůlu, při níž utekla jeho ročníku medaile z MS osmnáctiletých v Plzni. "Musíme se z toho všeho poučit a nenechat se ani v Moře zlomit porážkou s Ruskem a pokaždé jít do utkání naplno bez ohledu na to, proti komu hrajeme. Ať už je to papírově silný nebo slabý soupeř."

Martin Kézr, Právo

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.