Česká osmnáctka prohrála i se Švédy a skončila poslední

Čeští hokejisté do osmnácti let prohráli i svůj poslední zápas na turnaji pěti zemí v Nyköpingu a po porážce 2:7 s domácím Švédskem skončili bez bodů poslední. Týmu trenérů Zdeňka Čecha a Radka Kampfa tak nevyšla generálka na dubnové mistrovství světa v USA. Češi z klání s Finy, Rusy, Američany a Švédy odešli s celkovým skóre 8:23.

Dnes inkasovali už po 54 vteřinách po trefě Normana a pak díky dvěma přesilovkám pěti proti třem upravili Gustafsson a Lindström už na 3:0. V druhé části inkasoval český tým v klasické přesilovce od Lindberga a dokonce při vlastní početní výhodě od Klingberga. V přesilovkách pak sice korigovali stav Havlíček a Růžička, ale Norman s Gustafssonem svými druhými góly v zápase zvýraznili rozdíl.

Turnaj pěti zemí hokejistů do 18 let v Nyköpingu:
Švédsko - Česká republika 7:2 (3:0, 2:0, 2:2)
Branky: 1. a 56. Norman, 11. a 58. Gustafsson, 12. Lindström, 28. Lindberg, 35. Klingberg - 44. Havlíček, 55. D. Růžička.
USA - Finsko 3:2 (0:0, 2:1, 1:1).

Česká hokejová sedmnáctka utrpěla v boji o triumf na turnaji čtyř zemí ve finské Nokii debakl s Ruskem 1:8 a skončila druhá. Svěřenci trenérů Jiřího Kopeckého a Josefa Turka předtím na turnaji zvítězili nad Švédskem 5:2 a nad Finskem 6:2.

Dnes čeští mladíci prohrávali od 7. minuty po přesilovkové trefě Tělegina. Ještě v úvodním dějství zvýšil Ljubimov a v druhé části definitivně rozhodli Marčenko, Čiťjakov a Barbašev.

Češi si připsali po dalších gólech Namestnikova a Podzinše čestný úspěch až za stavu 0:7 díky Hrbasovi. Poslední slovo měl v 56. minutě v přesilovce Potějkin. O inkasované české góly se v brance rovnoměrně podělili Libor Kasík a Roman Will.

Turnaj čtyř zemí hokejistů do 17 let v Nokii:
Česká republika - Rusko 1:8 (0:2, 0:3, 1:3)
Branky: 51. Hrbas - 7. Tělegin, 15. Ljubimov, 21. Marčenko, 22. Čisťjakov, 40. Barbašev, 44. Namestnikov, 48. Podzinš, 56. Potěchin.
Finsko - Švédsko 4:3 (0:0, 4:1, 0:2).
Konečné pořadí:
1. Rusko 3 zápasy/8 bodů (skóre 15:6), 2. Česko 3/6 (12:12), 3. Finsko 3/4 (10:14), 4. Švédsko 3/0 (6:11).