Živě

Nemohl chodit ani mluvit, skončil v nemocnici! Nepodceňujte covid, apeluje kouč české reprezentace

29. března 2021 16:59 - Praha

Před necelými třemi týdny se měl účastnit tiskové konference věnované projektům v oblasti mládežnického hokeje, na poslední chvíli se ale z účasti na ní musel omluvit. Šéftrenér Českého hokeje a hlavní kouč seniorské reprezentace Filip Pešán měl totiž pozitivní test na covid-19. A průběh nemoci v jeho případě neměl lehkou formu, třiačtyřicetiletý Pešán dokonce skončil v nemocnici.

 

Jan Beneš / Český hokej

„Díky všem kolegům, kteří na nedávné tiskové konferenci velmi dobře vysvětlili naše návrhy změn v mládežnickém hokeji. Materiály jsme dlouho společně připravovali, pár dní před tiskovkou se do mě ale nepříjemně opřel covid a nebyl jsem schopen ani chodit, natož mluvit," uvedl trenér českého národního týmu v pondělí na svém Twitteru.

Přestože je mladým a trénovaným mužem, kvůli onemocnění covidem-19 musel být dokonce pár dní hospitalizován v nemocnici.

„Tuhle nemoc určitě není radno podceňovat a díky všem zdravotníkům, kteří se o mě těch několik dní v nemocnici starali... Od minulého týdne už se vracím zpět do procesu a moc se těším zítra na sraz národního týmu, kterým zahájíme přípravu na mistrovství světa," dodal Pešán.

Podle jakých kritérií se hodnotí Akademie Českého hokeje?

Sport.cz, Český hokej

Reprezentace pod jeho vedením odstartuje v úterý první sraz před mistrovstvím světa v Lotyšsku. Pešánovi a jeho asistentům Strakovi se Špačkem se v pražských Holešovicích bude hlásit 23 hráčů, kterým již skončila klubová sezona - jde o dvacet hráčů z extraligy a tři krajánky (brankář Will a obránci Mozík se Šustrem) z KHL.

Po prvním srazu, který skončí ve čtvrtek 30. dubna, absolvuje národní tým v Holešovicích ještě další dva - od pondělí 5. do čtvrtka 8. dubna a od pondělí 12. do čtvrtka 15. dubna 2021.

Spádové oblasti by měly ochránit menší hokejové kluby před předčasnými odchody hráčů

Sport.cz, Český hokej

V rámci přípravy na MS má reprezentace naplánována dvojutkání s Rakouskem (22. dubna ve Vídni a 24. dubna v Jindřichově Hradci), Německem (29. dubna a 1. května v Norimberku) a Slovenskem (6. a 7. května 2021 v Praze). V české metropoli pak následně proběhnou i České hokejové hry za účasti mužstev Česka, Finska, Ruska a Švédska.

Dvanáct nováčků a drtivá většina extraligistů. Pešán nominoval na první přípravu před MS

MS v Rize odstartuje 21. května a Češi se v základní skupině A postupně utkají s Ruskem, Švýcarskem, Běloruskem, Švédskem, Velkou Británií, Dánskem a Slovenskem.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

 Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

škv, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.