Rubriky:

Reprezentace

Pastrňák zůstává na farmě, rozhodnutí o startu na juniorském MS se posouvá

21. prosince 2015 10:05 - Boston

Rozhodnutí, zda hokejový útočník David Pastrňák posílí českou reprezentaci na juniorském mistrovství světa, se odkládá. Devatenáctiletý talent se po zranění rozehrává na farmě Bostonu a vedení Bruins se rozhodlo, že nastoupí i do úterního zápasu. Až poté by mělo být jasné, zda jej klub zámořské NHL uvolní na šampionát, který začne v sobotu v Helsinkách.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pastrňák vypadl ze sestavy Bruins v říjnu. Původně se zdálo, že má pohmožděnou levou nohu, v listopadu ale klub oznámil, že český útočník má končetinu zlomenou. Zpět do tréninku se havířovský odchovanec naplno vrátil minulý týden a generální manažer Bostonu Don Sweeney pak řekl, že klub zvažuje uvolnění hráče na juniorský šampionát, aby se tam rozehrál.

Ještě předtím však Pastňáka poslal na farmu, aby zjistil, v jaké kondici a formě je. Účastník dvou juniorských MS hrál v sobotu za Providence a proti Springfieldu si připsal asistenci. V úterý by měl v nižní AHL nastoupit proti Portlandu.

"Poté uvidíme, jak na tom bude. Nehrál ale sedm týdnů a jeho zdravotní stav je pro nás nejdůležitější," řekl Sweeney. Potvrdil, že klub je v kontaktu se zástupci české reprezentace, která se na šampionát připravuje už ve Finsku. Zároveň naznačil, že Češi jsou připraveni čekat na Pastrňáka do 28. prosince.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace