Rubriky:

Reprezentace

Plekanec a Gudas se připojili k týmu. Hrachovina je jako dítě o Vánocích

2. května 2018 15:22 - Praha

Posily z NHL dorazily, Tomáš Plekanec a Radko Gudas se připojili k národnímu týmu. Jeden den s mužstvem v Čechách, trénink a ve čtvrtek odlet do Dánska, které je dějištěm světového šampionátu. „Když můžu, přijedu, hokej hraju docela rád,“ pousmál se na srazu národního týmu Plekanec.

Sport.cz

Podobný pohled na start v národním týmu měl i řízný bek Gudas, na kterého budou trenéři hodně spoléhat. „Dlouho jsem o tom neuvažoval, jsem zdravý. Nároďáku rád vždycky pomůžu, takže to bylo jasný," přidal se obránce Philadelphie.

V neděli trenér Josef Jandač povolal jako třetího gólmana Dominika Hrachovinu, o kterém předtím nepadlo ani slovo. Pro mnohé se tak zrodilo velké nominační překvapení. „V sobotu jsem položil po oslavách telefon, byl jsem ještě trochu omámený, asi jsem na to i zapomněl, měl jsem toho strašně na zařizování. Ale jsem za to rád, jako když má dítě Vánoce," přiznal gólman, který chytal ve FInsku v Tappara Tampere.

Nyní je v kádru 28 hráčů: tři brankáři, deset obránců a 15 útočníků. Nastoupit na šampionátu může 25 hokejistů. Opět však došlo ke změnám.

Pláněk skončil, Krejčík to zkusí

Vypadl obránce Martin Pláněk, naopak byl povolán brněnský zadák Jakub Krejčík, kterého původně ze hry o šampionát vyřadilo zranění. Zdravotní stav 26letého zadáka se ovšem zlepšil a existuje naděje, že by na MS nakonec mohl startovat. „Jde to zkusit," věří v lepší zítřky kouč.

V Praze se dnes hlásili také beci ze zámoří Libor Šulák a Filip Hronek. „Čekali jsme, jsou zdraví, tak jsme je povolali. Věříme, že zkvalitní zadní řady," dodal Jandač. V O2 areně se také hlásil forvard Tomáš Hyka.

Do Kodaně odletí český výběr ve čtvrtek dopoledne, do světového šampionátu vstoupí v sobotu ve 20:15 zápasem se Slovenskem. Ve skupině A narazí i na Švédsko, Švýcarsko, Rusko, Bělorusko, Francii a Rakousko.

Širší nominace ČR na MS v Kodani a Herningu (4.-20. května):
Brankáři:
Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL),
David Rittich (Calgary/NHL),
Dominik Hrachovina (Tappara Tampere/Fin.),
Obránci:
Michal Moravčík,
David Sklenička (oba Plzeň),
Filip Hronek,
Libor Šulák (oba Grand Rapids/AHL),
David Musil (Třinec),
Filip Pyrochta (Liberec),
Michal Jordán (Chabarovsk/KHL),
Adam Polášek (Soči/KHL),
Radko Gudas (Philadelphia/NHL),
Jakub Krejčík (Kometa Brno)
Útočníci:
Andrej Nestrašil,
Robin Hanzl (oba Nižněkamsk/KHL),
Michal Řepík (Sparta Praha),
Martin Kaut (Pardubice),
Martin Nečas (Kometa Brno),
David Šťastný (Zlín),
Roman Červenka (Fribourg-Gottéron/Švýc.),
Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švýc.),
Roman Horák (Podolsk/KHL),
Robert Kousal (Davos/Švýc.),
Radek Faksa (Dallas/NHL),
Tomáš Plekanec (Toronto/NHL),
Dmitrij Jaškin (St. Louis/NHL),
Tomáš Hyka (Chicago Wolves/AHL),
Filip Chytil (NY Rangers/NHL).
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace