Rubriky:

Formule 1

Živě

Fanoušci žádají Ferrari, aby nepouštělo Räikkönena

8. září 2018 13:07 - Maranello

Více než dvacet tisíc fanoušků Kimiho Räikkönena už podepsalo petici, v níž žádají vedení stáje Ferrari, aby se po sezóně finského pilota nezbavovalo. Nicméně vše nasvědčuje tomu, že dny nejstaršího jezdce letošního seriálu formule 1 jsou v Maranellu sečteny. Ferrari se chystá potvrdit, že Sebastianu Vettelovi bude příští rok krýt záda teprve dvacetiletý Charles Leclerc, který letos debutoval na okruzích v barvách Sauberu.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Autor petice Christy John tvrdí, že k nahrazení Räikkönena není žádný důvod. "Kimi několikrát zastínil i Vettela a dokázal, že je znovu ve formě, naposledy v Monze," řekl na adresu osmatřicetiletého mistra světa z roku 2007. Připomněl, že Fin při Velké ceně Itálie zajel před týdnem v kvalifikaci nejrychlejší kolo a svým druhým místem v závodě zaokrouhlil počet svých stupňů vítězů na stovku.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.