Rubriky:

Formule 1

Živě

Raději budu zlý teď než na konci sezóny za největšího idiota, vysvětluje šéf Mercedesu týmovou režii

1. října 2018 20:50 - Soči/Praha

Hodně frustrovaný byl po Velké ceně Ruska Valtteri Bottas. Jezdec týmu Mercedes si jel v nedělním závodě pro vítězství. Jeho šéf Toto Wolff mu to ale překazil, když se rozhodl pro týmovou režii a Bottas musel před sebe pustit svého kolegu Lewise Hamiltona. „Je to krutá realita," ví Wolff, který za svůj čin schytává kritiku.

 

Sergei Grits, ČTK/AP

Lewis Hamilton se po Velké ceně Ruska zase o kousek víc přiblížil k zisku dalšího titulu mistra světa. V nedělním závodě sice nebyl nejrychlejší, avšak díky týmové strategii vyhrál. Jeho kolega Valtteri Bottas, který vedl, ho musel před sebe pustit. Tým mu totiž oznámil, že má Hamilton na zadní pneumatice puchýř a mohl by tak být ohrožen Sebastianem Vettelem, který jel na třetí pozici.

Bottas uposlechl a Hamilton díky tomuto vítězství navýšil náskok na druhého Vettela v průběžném pořadí šampionátu už na padesát bodů. „Musíte to zvážit. Je lepší být ten zlý v neděli večer po závodě, nebo je lepší být za idiota na konci sezóny? Raději budu za zlého teď,“ prohlásil Wolff na webu bbc.com. s tím, že by nerad, aby jim pak na konci roku chyběly důležité body.

„Racionálně šlo o správnou věc. Jsme všichni srdcem závodníci a chtěli bychom vidět, aby vyhrál ten nejrychlejší. Také jsme ale skupina chlapů, která přemýšlí racionálně. Pokud by nám nakonec scházely tři nebo pět bodů, byl bych za největšího idiota na planetě jen kvůli tomu, že jsem dal přednost Valtteriho vítězství v závodě před výsledkem v šampionátu,“ ospravedlňoval se dál Wolff.

„Valtteri měl vyhrát a my ho o to připravili. Je to složité pro něj i pro tým. Taková je ale krutá realita, ve které můžete získat o sedm bodů víc v boji o titul, který je letos velmi náročný. Byla potřeba do toho jít a my jsme to udělali,“ dodal šestačtyřicetiletý Rakušan, do kterého se za toto nesportovní gesto pustili nejen soupeři, ale i fanoušci.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.