První tréninky F1 v Mexiku patřily vozům Red Bull

Mexiko/Praha

První i druhý trénink na Velkou cenu Mexika formule 1 patřily vozům stáje Red Bull. Nejrychlejší byl obou obhájce loňského vítězství Max Verstappen. V prvním časem 1:16,656 o téměř půl sekundy porazil týmového kolegu Daniela Ricciarda. Ve druhém pak dosáhl nejrychlejšího času 1:16,720, Ricciardo zaostal o 0,153 sekundy. Verstappen však odpolední jízdy nedokončil kvůli technickým problémům. Oba jezdci v Mexiku těží z velké nadmořské výšky, ve které vozy favoritů z Mercedesu a Ferrari nemají takovou výkonnostní výhodu.

Brit Lewis Hamilton s Mercedesem zajel v prvním tréninku na Velkou cenu Mexika F1 pátý nejrychlejší čas.

Potvrdil to Lewis Hamilton z Mercedesu, který si v neděli v předstihu zajistí pátý titul mistra světa, pokud skončí nejhůře sedmý. Právě takové místo obsadil v tréninkovém dnu v kombinaci časů, jeho rival Sebastian Vettel po odpoledním zlepšení skončil čtvrtý.

Pilot Ferrari je jediným Hamiltonovým soupeřem v boji o titul a tři závody před koncem šampionátu na něj v průběžném pořadí ztrácí 70 bodů.