Rubriky:

Formule 1

Vietnam bude hostit závody formule 1 od dubna 2020

7. listopadu 2018 10:06 - Praha

Seriál formule 1 rozšíří od roku 2020 Velká cena Vietnamu. Vedení šampionátu dnes oficiálně potvrdilo, že se s pořadateli dohodlo na víceleté smlouvě. Závodit se bude v dubnovém termínu na částečně městském okruhu v Hanoji.

 

Marco Ugarte, ČTK/AP

Vietnamská metropole je prvním přírůstkem do kalendáře od převzetí formule 1 novým promotérem, společností Liberty Media. V roce 2020 by se měl poprvé uskutečnit i závod v Miami, jeho konání ale zatím nebylo definitivně potvrzeno.

"Společně se zástupci města jsme navrhli trať, která nebude jen opravdovou prověrkou pro piloty, ale zároveň nabídne fanouškům ten nejlepší zážitek ze závodů," řekl šéf seriálu formule 1 Chace Carey.

Nový okruh v Hanoji, pro který už je vybrána lokalita, by měl být 5565 metrů dlouhý s 22 zatáčkami. Z části bude na už existujících silnicích, z části budou vybudovány nové. Na jeho podobě se bude podílet dvorní architekt tratí F1 Hermann Tilke.

Do programu formule 1 tak přibude další asijská zastávka a celkově čtvrtý městský okruh. Zatím se závodí na tradiční trati v Monaku, dále v Baku a v Singapuru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1