Rubriky:

Formule 1

Jako raketa. Neuvěřitelné, že přežila, říká o děsivé nehodě šéf mladičké jezdkyně

19. listopadu 2018 15:28 - Praha/Macao

Záběry z její hrůzostrašné nehody obletěly celý svět. Sophia Flörschová při víkendovém finále formule 3 v Macau vyletěla se svým monopostem po kolizi s jiným vozem v rychlosti 276 kilometrů za hodinu z trati. Přeletěla přes bariéru z pneumatik, skrz pletivo a narazila do konstrukce pro fotografy.

„Byla skoro jako raketa. Je neuvěřitelné, že přežila,“ prohlásil na webu BBC Frits van Amersfoort, šéf týmu, za který Sophia Flörschová jezdí. „Podle měření v té době jela rychlostí 276 kilometrů za hodinu,“ dodal s tím, že minuty, během nichž čekal na vyjádření lékařů ohledně jejího stavu, byly příšerné a obával se toho nejhoršího.

„Trvalo poměrně dlouho, než nám o Sophii něco řekli. Myslím, že jsem ještě něco takového nezažil. Samozřejmě že jsem neviděl všechny nehody, které se v motorsportu staly, ale tahle byla z těch, co jsem viděl, ta nejstrašnější,“ přiznal van Amersfoort. „Musíme poděkovat andělům, kteří při ní stáli.“

Sedmnáctiletá Flörschová si při děsivé nehodě zlomila sedmý krční obratel, ale nemá poškozenou míchu. Zranění utrpěli i další. Japonský pilot Šo Cuboi, se kterým se německá pilotka střetla, byl převezen do nemocnice s bolestí zad. Ošetřeni museli být i dva fotografové, jeden utrpěl poranění jater, druhý měl otřes mozku. Jeden z traťových komisařů má tržnou ránu v obličeji a zlomenou čelist.

Flörschová se v pondělí podrobila jedenáct hodin trvající operaci, a ještě předtím potěšila nejen své fanoušky vzkazem na sociálních sítích. „Jen bych chtěla, abyste všichni věděli, že jsem v pořádku. Díky všem, kteří se o mě starají, a díky všem za zprávy plné podpory," napsala talentovaná závodnice.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1