Rubriky:

Formule 1

Nový McLaren jezdce nadchl. Tým doufá, že bude zase konkurenceschopný

14. února 2019 15:01 - Woking/Praha

Mnohem lepší než loni by chtěl být McLaren s novým vozem. Monopost MCL 34 byl odhalen ve čtvrtek ve Wokingu a k tradiční papájové barvě přibyly prvky modré. „Už se nemůžeme dočkat až během testů usedneme za volant,“ shoduje se nová jezdecká dvojice Carlos Sainz a Lando Norris.

 

Twitter

Loňská sezona se McLarenu příliš nevydařila. Britský tým skončil v Poháru konstruktérů šestý a přiznal, že jejich vůz měl řadu chyb. A tak když byl ve čtvrtek ve Wokingu odhalen nový monopost MCL34, vedení stáje, jezdci i zaměstnanci továrny přiznali, že doufají, že toto auto bude mnohem lepší.

K tradiční papájové barvě přibyly na novém monopostu prvky modré. Auto bude poháněno opět motorem Renault. Do vozu usedne zcela nová jezdecká dvojice. Fernanda Alonsa a Stoffela Vandoorna vystřídal Carlos Sainz a talentovaný mladík Lando Norris, nováček ve formuli 1.

„MCL 34 je výsledkem obrovského množství tvrdé práce a odhodlání celého našeho týmu,“ prohlásil Zak Brown, výkonný ředitel týmu na webu f1i.com. "Všichni jsme odhodláni a motivováni vrátit McLaren ke konkurenceschopnosti. Máme novou dvojici jezdců, která představuje novou generaci talentů formule 1 a která je součástí týmu a našeho kolektivního úsilí posunout McLaren vpřed,“ dodal Brown.

V pondělí v Barceloně začnou testy a oba jezdci se na ně už těší. „Už se nemůžu dočkat testování a až budu v barvách McLarenu závodit. Každý v továrně velmi tvrdě makal a myslím, že odvedli fantastickou práci, co se týče barev, “ řekl Carlos Sainz. „Už se nemůžu dočkat, až během testů usednu za volant,“ dodal Lando Norris.

Premiéry nových monopostů formule 1
7. února Haas
11. února Toro Rosso, Williams
12. února Renault
13. února Mercedes, Red Bull, Racing Point
14. února McLaren
15. února Ferrari
18. února Alfa Romeo
vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1