Kvalifikaci ve Francii vyhrál Massa, Hamilton skončil druhý

Do nedělní Velké ceny Francie formule 1 odstartuje z prvního místa Felipe Massa ze stáje Ferrari. Spolu s ním se do první řady postaví také lídr průběžného pořadí šampionátu Brit Lewis Hamilton z McLarenu, který v sobotní kvalifikaci na okruhu v Magny Course za brazilským jezdcem zaostal o sedm setin vteřiny.

"Je dobré být zpátky v boji," připomněl Massa fakt, že předchozím závodům dominovaly vozy McLaren, které v posledních třech obsadily pole position. "Nemůžete být vždy zcela perfektní," reagoval Hamilton. "Kdybych neudělal chybu v jedné ze zatáček, v klidu jsem mohl být stejně rychlý jako Ferrari," dodal.

Třetí místo patřilo Massovu kolegovi Finovi Kimimu Räikkönenovi, až na desáté příčce skončil dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso. Španělský pilot McLarenu po problémech s brzdami nedokázal v poslední části kvalifikace zajet měřené kolo. "Nezbývá mi nic jiného než se celou noc modlit, aby v neděli pršelo. Na suchu se totiž náskok soupeřů stahuje po desetinách, kdežto na mokré trati můžete stáhnout i dvě vteřiny a posunovat se pořadím mnohem rychleji," řekl Alonso.

Hamilton tak bude mít v nedělním závodě jedinečnou příležitost zvýšit náskok v čele průběžného pořadí mistrovství světa před svým stájovým kolegou. Alonso na dvaadvacetiletou britskou senzaci letošní sezóny ztrácí po sedmi závodech deset bodů.

Massa vybojoval čtvrtou pole position v sezóně, když 4,4 kilometru dlouhou trať zvládl za 1:15,034 minuty.