Rubriky:

Formule 1

Dennis odchází z pozice šéfa McLarenu, nahradí jej Whitmarsh

16. ledna 2009 14:18 - WOKING

Šéf stáje formule 1 McLaren Ron Dennis se nechal slyšet, že před začátkem sezóny odstoupí ze své funkce. Ve společnosti bude figurovat dál, vedení týmu ovšem přenechá Martinhu Whitmarshovi. „Nyní přichází čas Martina, aby se stal šéfem stáje on. Jmenován bude od 1. března,“ řekl pro Sky News Dennis.

Dennis je u týmu McLaren F1 od roku 1980 a stál tak u úspěchů Niky Laudy, Alaina Prosta, Ayrtona Senny, Miky Hakkinena a Lewise Hamiltona, kteří se radovali z vítězství v šampionátu formule 1.

Ještě stále aktivní šéf McLarenu Dennis potvrdil, že u týmu bude nadále působit, neponese však již odpovědnost za jeho vedení. „Na závody budu chodit stále, protože mě formule 1 pořád přitahuje, nezúčastním se jich už ale všech,“ prozradil jednašedesátiletý zkušený manažer s tím, že se k tomuto kroku rozhodl sám.

„Rozhodně tento můj počin nevnímejte jako odchod na odpočinek. Spíše tomu bude naopak, neboť daleko více budu pracovat v jiných oblastech,“ osvětlil Dennis svůj záměr fanouškům formule 1. „Stále budu výkonným předsedou. Pro tento krok ovšem nastal správný čas. Jedná se stoprocentně o mé vlastní rozhodnutí. To je přesně, co chci udělat,“ dodal.

mv, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.