Rubriky:

Formule 1

Ecclestone chválí Mosleyho: Byl by to dobrý předseda vlády

16. března 2009 13:34 - LONDÝN

Šéf formule jedna Bernie Ecclestone vyjádřil svéráznou poklonu prezidentovi Mezinárodní automobilové federace (FIA) Maxi Mosleymu. Podle britského promotéra lukrativního seriálu by byl jeho krajan díky svým diplomatickým a řídícím schopnostem vhodným adeptem na pozici britského premiéra.

 

archiv

"Dokáže velmi dobře vést lidi, byl by to zatraceně dobrý ministerský předseda," citovala Ecclestonea agentura SID. "Dokáže rychle reagovat na vzniklou situaci a umí si svůj názor prosadit proti každému oponentovi," dodal osmasedmdesátiletý Angličan na adresu o devět let mladšího Mosleyho.

Na Ecclestonea mimo jiné udělalo dojem, jak se prezident FIA loni vyrovnal s aférou, kdy britský bulvární list ocitl fotografie a video z jeho sadomasochistických hrátek s prostitutkami.

"Spousta lidí říkala, že by měl odstoupit. Já jsem ale nechtěl, aby to udělal, protože to, co se stalo, mi bylo úplně jedno. A ukázalo se, že udělal dobře, že to nevzdal. Vyřešil to na sto procent správně," připomněl Ecclestone loňský skandál, po němž Mosleyho potvrdila ve funkci jím svolaná mimořádná valná hromada FIA.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1