Ecclestone chválí Mosleyho: Byl by to dobrý předseda vlády

16. března 2009 13:34 - LONDÝN

Šéf formule jedna Bernie Ecclestone vyjádřil svéráznou poklonu prezidentovi Mezinárodní automobilové federace (FIA) Maxi Mosleymu. Podle britského promotéra lukrativního seriálu by byl jeho krajan díky svým diplomatickým a řídícím schopnostem vhodným adeptem na pozici britského premiéra.

 

archiv

"Dokáže velmi dobře vést lidi, byl by to zatraceně dobrý ministerský předseda," citovala Ecclestonea agentura SID. "Dokáže rychle reagovat na vzniklou situaci a umí si svůj názor prosadit proti každému oponentovi," dodal osmasedmdesátiletý Angličan na adresu o devět let mladšího Mosleyho.

Na Ecclestonea mimo jiné udělalo dojem, jak se prezident FIA loni vyrovnal s aférou, kdy britský bulvární list ocitl fotografie a video z jeho sadomasochistických hrátek s prostitutkami.

"Spousta lidí říkala, že by měl odstoupit. Já jsem ale nechtěl, aby to udělal, protože to, co se stalo, mi bylo úplně jedno. A ukázalo se, že udělal dobře, že to nevzdal. Vyřešil to na sto procent správně," připomněl Ecclestone loňský skandál, po němž Mosleyho potvrdila ve funkci jím svolaná mimořádná valná hromada FIA.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.