Živě

Kdo za Péreze? Racing Pointu nabízel své služby mistr světa Button

31. července 2020 14:29 - Londýn/Praha

Už během kariéry proslul svým humorem a břitkými hláškami, a ze svých vtípků, jak se zdá, neslevil. Jak jinak si vysvětlit vzkaz Jensona Buttona, mistra světa v seriálu MS vozů formule 1 z roku 2009, stáji Racing Point poté, hledala před GP Velké Británie náhradu za mexického pilota Sergia Péreze, jenž je kvůli pozitivnímu testu na koronavirus v karanténě.

 

Profimedia.cz

„Ztratili jste snad moje telefonní číslo?" otázal se s typicky anglickým suchým humorem Button na Twitteru a nelze si nevybavit šibalský úsměv na jeho tváři ve chvíli, kdy tuto „nabídku" vyslal po sociálních sítích do světa. Čtyřicetiletý Brit, který vyhrál celkem 15 Velkých cen a kariéru ukončil v roce 2017, by s brzy 41letým Finem Kimim Räikkönenem soutěžili o pozici Metuzaléma celého seriálu, píše rakouský Kronen Zeitung.

Příležitost místo Péreze nakonec dostal zkušený Němec Nico Hülkenberg, jenž se už zapojil do pátečních tréninků. Třiatřicetiletý Hülkenberg loni obsadil v barvách Renaultu celkové 14. místo. Přëdtím jezdil za Williams, Sauber a předchůdce Racing Pointu Force India. Celkem má v seriálu na kontě 177 závodů. Do Británie přijel až ve čtvrtek a hned se podrobil testu na koronavirus.

O rok mladší Pérez nejprve v Silverstonu kvůli nejednoznačným výsledkům testu vynechal tiskovou videokonferenci. Okamžitě zamířil do izolace a opakovaná kontrola u něj odhalila covid-19. Mexický jezdec, jenž na okruh vůbec nedorazil, byl proto umístěn do karantény, stejně jako všichni, s nimiž přišel do kontaktu.

Rychlá akce. Přiletěl jako komentátor, najednou je z Hülkenberga zase závodník

mm, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.