Rubriky:

Formule 1

Majitel Aston Martinu Stroll chce v nadcházející sezoně útočit na titul

10. ledna 2021 12:13 - Londýn/Praha

Netají se velkými ambicemi. Majitel stáje Aston Martin, dříve Racing Point, Lawrence Stroll se v rozhovoru pro BBC nechal slyšet, že v nadcházející sezoně formule 1 chce se svým týmem útočit na titul mistra světa. Pomoct k tomu má nový sponzor, reorganizace společnosti i nábor nových zaměstnanců. Kanadský miliardář pro nadcházející ročník také přivedl do Aston Martinu čtyřnásobného světového šampiona Sebastiana Vettela.

 

Profimedia.cz

Tým Lawrence Strolla Aston Martin si pro novou sezonu, která by podle všeho měla začít v březnu v Bahrajnu, klade ty nejvyšší cíle.

„Stejně jako u všech firem, které vlastním, je mým cílem vyhrát," řekl Stroll v rozhovoru pro britskou BBC. Jednašedesátiletý rodák z Montrealu dodal, že bude usilovat o to, aby se mistrem světa stal jeho syn Lance.

Aston Martin, dříve Racing Point, má za sebou úspěšnou sezonu. V poháru konstruktérů skončil v celkovém hodnocení na čtvrtém místě. V Bahrajnu také dosáhl na historicky první vítězství ve Velké ceně, kde triumfoval Sergio Pérez. Ten ale v týmu uvolnil místo Sebastianu Vettelovi. Mexický pilot bude v příštím ročníku jezdit za Red Bull.

Stroll starší uvedl, že tým prošel před novou sezonou masivní reorganizací. Velkým krokem kupředu má být i spojení s novým sponzorem, americkou korporací Cognizant, která je špičkou v oboru IT a která vylepšuje základnu týmu v Silverstonu v oblasti umělé inteligence.

„Pro rok 2022 platí nová pravidla (snížený rozpočtový strop), a my jsme tu proto, abychom zvítězili. Mou schopností je, že mohu poskytovat zdroje, které potřebujeme k triumfu," dodal kanadský podnikatel.

pb, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.