Alonsův návrat do formule pokazil obal od sendviče

29. března 2021 14:09 - Sáchir/Praha

Návrat dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa do formule 1 pokazil obal od sendviče. V nedělním úvodním závodě nové sezony Velké ceně Bahrajnu totiž jeho vozu zablokoval odvětrání zadních brzd a pilot stáje Alpine kvůli tomu musel odstoupit.

 

Hamad I Mohammed, Reuters

Devětatřicetiletý Alonso se do formule vrátil po dvouleté pauze. Na okruhu v Sáchiru odstartoval z devátého místa, ale do cíle nedojel. Závod pro světového šampiona z let 2005 a 2006 skončil po 32 kolech.

"Po druhé zastávce v boxech se mu do odvětrání zadních brzd zamotal papír od sendviče. Způsobil přehřívání a poškození brzdného systému a proto jsme Fernanda z bezpečnostních důvodů zastavili," citovala agentura Reuters výkonného ředitele týmu Alpine Marcina Budkowského.

Bum do zdi! Miliardářův synek svůj debut v F1 ukončil po několika sekundách

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.