Stáj F1 Williams dostala další pokutu kvůli uvolněnému kolu

25. října 2013 18:16 - Dillí

Stáj formule 1 Williams dostala podruhé za sebou pokutu 60 tisíc eur (asi 1,5 miliónu korun). Při pátečním tréninku na Velkou cenu Indie se monopostu Pastora Maldonada uvolnil jistící mechanismus předního pravého kola.

 

Stringer, Reuters

Za podobný prohřešek byl Williams potrestán už minulý týden v Japonsku, kde vozu venezuelského jezdce uletělo zadní levé kolo. V Indii sice kolo zůstalo na svém místě, přesto traťoví komisaři sáhli k pokutě.

"Uznáváme, že jištění bylo vylepšeno. Pořád je ale povinností stáje, aby se kolo a jistící mechanismus neuvolnily," citovala jejich prohlášení agentura Reuters.

Dvojité jištění bylo ve formuli 1 zavedeno po incidentu v červencové Velké ceně Německa, při němž krátce po zastávce v boxech trefilo uvolněné kolo z vozu Australana Marka Webbera televizního kameramana.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: