Stáj F1 Williams dostala další pokutu kvůli uvolněnému kolu

25. října 2013 18:16 - Dillí

Stáj formule 1 Williams dostala podruhé za sebou pokutu 60 tisíc eur (asi 1,5 miliónu korun). Při pátečním tréninku na Velkou cenu Indie se monopostu Pastora Maldonada uvolnil jistící mechanismus předního pravého kola.

 

Stringer, Reuters

Za podobný prohřešek byl Williams potrestán už minulý týden v Japonsku, kde vozu venezuelského jezdce uletělo zadní levé kolo. V Indii sice kolo zůstalo na svém místě, přesto traťoví komisaři sáhli k pokutě.

"Uznáváme, že jištění bylo vylepšeno. Pořád je ale povinností stáje, aby se kolo a jistící mechanismus neuvolnily," citovala jejich prohlášení agentura Reuters.

Dvojité jištění bylo ve formuli 1 zavedeno po incidentu v červencové Velké ceně Německa, při němž krátce po zastávce v boxech trefilo uvolněné kolo z vozu Australana Marka Webbera televizního kameramana.

ČTK

Sport 2 Velká cena Ruska konec
20210926T14:00:00+0200
Velká cena Ruska
Velká cena Ruska
Velká cena Ruska

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.