Nastražte uši! F1 otočí volume doprava

8. dubna 2014 07:40 - Praha

Nejen pěknou podívanou přinesla víkendová Velká cena Bahrajnu formule 1. Na pouštním okruhu se rovněž uskutečnila schůzka šéfa Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jeana Todta se zástupci stájí s pozitivním výsledkem pro fanoušky: formule 1 bude hledat cestu, jak vrátit na tratě pověstný řev motorů, který s letošním nástupem turbomotorů poněkud uvadl.

 

Caren Firouz, Reuters

Mnohostranná masivní kritika na utlumené brumlání přeplňovaných šestnáctistovek vedla Todta ke svolání schůzky. FIA totiž byla pod palbou nejen ze strany fanoušků, ale i samotných závodníků a některých činovníků.

Postavte své jezdce do GP Malajsie a ovládněte formuli 1!

„Oslovili jsme všechny výrobce angažované ve formuli 1, abychom v rámci pravidel našli řešení. Chceme zjistit, zda jsme schopni v krátko-, středně- či dlouhodobém plánu implementovat silnější zvuk motorů. A rovněž si chceme být jistí, že budeme mít v této věci jednoznačnou podporu," řekl Todt britskému magazínu Autosport po závodním víkendu v Bahrajnu.

Odpověď na automatickou otázku, kdy by se mohl adekvátní zvuk F1 na okruhy vrátit, ale někdejší boss stáje Ferrari nedokázal definovat. „To je velice obtížné. Potřebovali jsme tuto otázku především otevřít a ujistit se, že máme podporu výrobců pohonných jednotek. Pokud ji budeme mít, tak do toho můžeme jít. Po Velké ceně Španělska (11. května) jsou dva dny testování, kde by byl prostor případné novinky vyzkoušet," doplnil Todt.

pn, Sport.cz

Chybí vám tradiční zvuk u závodů formule 1?


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.