Formule 1

Mercedesy jsou bezkonkurenční i v Rakousku, Red Bull se na domácí půdě trápil

20. června 2014 11:42 - Praha/Spielberg
(Aktualizováno: 20. června 2014 15:49)

Po jedenácti letech se nedaleko štýrského městečka Spielberg opět roztočila kola formule 1. Velkou cenu Rakouska, která vypadla z kalendáře F1 v roce 2003, odstartovaly na renovovaném okruhu Red Bull Ring páteční měřené tréninky. Program bez většího překvapení ovládly opět jezdci stáje Mercedes, kteří v obou jízdách uzmuli "minidouble". Nejrychlejší čas zajel Lewis Hamilton.

David W Cerny, Reuters

Dopoledne byl nejrychlejším mužem na trati Rosberg, přestože strávil část tréninku u mechaniků s drobnou závadou motoru a absolvoval jen devatenáct kol. Hamilton na lídra šampionátu, od nějž jej dělí 22 bodů, ztratil 14 setin sekundy. Nadějný třetí čas zajel Fernando Alonso s vozem Ferrari.

Odpoledne byla situace přesně opačná. Rosberg sice nasbíral největší počet okruhů ze všech, na trati ale vládl Hamilton. Britský pilot nakonec dokázal stlačit čas na jedno kolo na 1:09,542 min., jeho německý rival byl o čtyři desetiny pomalejší. I v odpolední části programu se podařilo zajet třetí čas Alonsovi.

Red Bull ztrácel

Při obnovené premiéře na okruhu v krásné přírodní scenérii se příliš nedařilo jezdcům týmu, který dal trati jméno. Dopoledne zajel vítěz posledního závodu v Kanadě Daniel Ricciardo se svým redbullem třináctý čas a Sebastian Vettel byl dokonce až patnáctý. A to byl ještě rád, že dovezl svůj do garáže v celku. V druhé polovině tréninku se totiž okruhu nevyhnul drobný déšť, německý pilot při průjezdu poslední zatáčkou ztratil na navlhlé trati kontrolu nad vozem a jen těsně minul bariéru ohraničující boxovou uličku.

Ve druhém tréninku zajel Vettel šestý čas a Ricciardo byl osmý. Od Hamiltona ale oba jezdce Red Bullu dělila víc než sekunda.

Velká cena Rakouska pokračuje v sobotu, kdy je na programu třetí trénink a kvalifikace (14:00). Nedělní závod startuje ve 14:00 a jeho průběh můžete tradičně sledovat v on-line reportáži na Sport.cz. Přímý přenos vysílá Nova.