Mercedesy jsou bezkonkurenční i v Rakousku, Red Bull se na domácí půdě trápil

Po jedenácti letech se nedaleko štýrského městečka Spielberg opět roztočila kola formule 1. Velkou cenu Rakouska, která vypadla z kalendáře F1 v roce 2003, odstartovaly na renovovaném okruhu Red Bull Ring páteční měřené tréninky. Program bez většího překvapení ovládly opět jezdci stáje Mercedes, kteří v obou jízdách uzmuli "minidouble". Nejrychlejší čas zajel Lewis Hamilton.

Okolí Red Bull Ringu tvoří poutavá přírodní scenérie. Pilot Mercedesu Lewis Hamilton ale asi mnoho času na kochání neměl.

Dopoledne byl nejrychlejším mužem na trati Rosberg, přestože strávil část tréninku u mechaniků s drobnou závadou motoru a absolvoval jen devatenáct kol. Hamilton na lídra šampionátu, od nějž jej dělí 22 bodů, ztratil 14 setin sekundy. Nadějný třetí čas zajel Fernando Alonso s vozem Ferrari.

Odpoledne byla situace přesně opačná. Rosberg sice nasbíral největší počet okruhů ze všech, na trati ale vládl Hamilton. Britský pilot nakonec dokázal stlačit čas na jedno kolo na 1:09,542 min., jeho německý rival byl o čtyři desetiny pomalejší. I v odpolední části programu se podařilo zajet třetí čas Alonsovi.

Red Bull ztrácel

Při obnovené premiéře na okruhu v krásné přírodní scenérii se příliš nedařilo jezdcům týmu, který dal trati jméno. Dopoledne zajel vítěz posledního závodu v Kanadě Daniel Ricciardo se svým redbullem třináctý čas a Sebastian Vettel byl dokonce až patnáctý. A to byl ještě rád, že dovezl svůj do garáže v celku. V druhé polovině tréninku se totiž okruhu nevyhnul drobný déšť, německý pilot při průjezdu poslední zatáčkou ztratil na navlhlé trati kontrolu nad vozem a jen těsně minul bariéru ohraničující boxovou uličku.

Ve druhém tréninku zajel Vettel šestý čas a Ricciardo byl osmý. Od Hamiltona ale oba jezdce Red Bullu dělila víc než sekunda.

Velká cena Rakouska pokračuje v sobotu, kdy je na programu třetí trénink a kvalifikace (14:00). Nedělní závod startuje ve 14:00 a jeho průběh můžete tradičně sledovat v on-line reportáži na Sport.cz. Přímý přenos vysílá Nova.