Rubriky:

Formule 1

Alonso měl při testech v Barceloně těžký karambol, vyvázl s otřesem mozku

22. února 2015 14:39 - Barcelona
(Aktualizováno: 22. února 2015 17:04)

Poslední den oficiálních testů formule 1 na okruhu v Barceloně se neobešel bez dramatické vsuvky. Španěl Fernando Alonso nezvládl v jedné ze zatáček svůj mclaren a podle informací BBC v rychlosti kolem 240 km/h vylétl do zdi. Třiatřicetiletý pilot byl po ošetření na okruhu transportován vrtulníkem do nemocnice na pozorování s lehkým otřesem mozku, CT vyšetření ani magnetická rezonance další zranění neodhalila.

 

Profimedia.cz

McLaren odstartoval nedělní program s několikahodinovým zpožděním, protože technici od Hondy potřebovali víc času na konfiguraci motoru. K těžkému karambolu pak došlo jen těsně před polední pauzou.

"Fernando Alonso ve 12:35 vylétl na Katalánském okruhu ze zatáčky číslo tři a narazil pravou stranou svého vozu do zdi. Po nehodě byl převezen do zdravotnického centra na okruhu, kde mu byla poskytnuta nezbytná péče. Fernando byl při vědomí a komunikoval s lékaři, přesto byl transportován helikoptérou do nemocnice, aby podstoupil kontrolní vyšetření," uvedl tým McLaren v prohlášení pro média.

Podle reportéra BBC se Alonso v okamžiku nehody pohyboval rychlostí 240 km/h, čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel ale novinářům sdělil, že tak rychle španělský pilot nejel. "Vypadalo to zvláštně. Rychlost nebyla až tak závratná, kolem 150 km/h. Pak náhle namířil přímo do zdi," řekl jezdec Ferrari.

"Tohle se prostě při testování stává," doplnil později během dne šéf McLarenu Eric Boullier. "Naštěstí je Fernando v pořádku, utrpěl ale třes mozku, což si vyžádalo celonoční pobyt v nemocnici na pozorování. Ten incident ale nebyl tak vážný, jak některá média prezentovala. Byla to prostě klasická testovací nehoda," dodal Boullier.

Zajímavé na místě havárie bylo, že vůz španělského jezdce i přes tvrdý náraz na první pohled významně neutrpěl - přišel jen o přední křídlo a měl poškozenou pravou zadní pneumatiku. Britská stáj nicméně svou činnost na okruhu ukončila, přestože do odpolední části testů měl naskočit ještě Jenson Button.

pn, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.