Rubriky:

Formule 1

Horor na trati! Pilot vyvázl živý jen zázrakem, utrpěl mnohočetné zlomeniny

23. května 2016 20:10 - Spielberg

Smrt obcházela kolem okruhu v rakouském Spielbergu při víkendových závodech evropského šampionátu F3. Dvaadvacetiletý Li Č´Cchung, známý rovněž také jako Peter Li, může hovořit o velkém štěstí, že přežil těžkou havárii, z níž vyvázl „jen“ s mnohočetnými zlomeninami nohy a čtyř obratlů.

Čínský pilot hned při prvním závodu ve velké rychlosti narazil zezadu do stojícího kolegy ze stáje Carlin Ryana Tvetera a po děsivé vývrtce ve vzduchu dopadl do bezpečnostní zóny. Svůj monopost totálně zdemoloval a závod skončil i pro Brazilce Pedra Piqueta, jenž se do kolize rovněž zapletl.

Závod byl okamžitě přerušen. Li byl i po nehodě stále při vědomí a komunikoval se záchranáři, kteří ho vrtulníkem dopravili na kliniku do Štýrského Hradce. Spolu s ním putoval k lékařskému ošetření i Američan Tveter, který však utrpěl jen zranění kolena.

Tveter se po smyku vracel na trať a jeho vůz při tom zvířil v ochranné zóně písek. Přijíždějící Li a teprve sedmnáctiletý syn trojnásobného mistra světa vozů formule 1 Nelsona Piqueta se mu za snížené viditelnosti už nedokázali včas vyhnout.

mm, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.