V trénincích F1 v Kanadě byl nejrychlejší Räikkönen

Nejrychlejší čas v trénincích na Velkou cenu Kanady formule 1 zajel Kimi Räikkönen z Ferrari. Za ním skončili Lewis Hamilton z Mercedesu a vedoucí jezdec průběžného pořadí mistrovství světa Sebastian Vettel. Oba měli ztrátu přes dvě desetiny.

Španěl Fernando Alonso měl se svým McLarenem při prvním tréninku v Kanadě opět problém. Ve druhém tréninku už ale Španěl zajel sedmý nejrychlejší čas.

Räikkönen zajel v rychlejším druhém tréninku čas 1:12,935 a za kvalifikačním rekordem Michaela Schumachera z roku 2004 zaostal o pouhých 66 setin. Třináct let staré závodní maximum Rubense Barrichella však finský pilot překonal o 69 setin sekundy.

Pod čas bývalého brazilského pilota se kromě vítěze úvodního tréninku Hamiltona a Vettela dostal také čtvrtý Valtteri Bottas z Mercedesu i pátý Max Verstappen z Red Bullu, který ale kvůli problémům s převodovkou musel skončit o dvacet minut dřív než ostatní.

Ještě hůř dopadl jeho týmový kolega Daniel Ricciardo, protože většinu odpoledne strávil s nefunkčním motorem v garáži a připsal si až 15. čas se ztrátou dvou sekund na Räikkönena.

Šestou příčku obsadil Felipe Massa z Williamsu a sedmý byl Fernando Alonso z McLarenu, který se vrátil poté, co kvůli účasti v závodě 500 mil v Indianapolis vynechal závod v Monaku. Jejich ztráta na první místo už však byla přes jednu sekundu.

Kvalifikace je v Montrealu na programu v sobotu od 19 hodin SELČ a závod, ve kterém bude Vettel hájit náskok 25 bodů před druhým Hamiltonem, odstartuje v neděli ve 20 hodin.