Tréninky F1 v Barceloně ovládly vozy Mercedesu

Barcelona

Tréninky na Velkou cenu Španělska ovládly vozy stáje Mercedes. Na okruhu v Barceloně byl nejprve nejrychlejší Valtteri Bottas a v odpolední části na něj navázal úřadující mistr světa a vedoucí jezdec průběžného pořadí mistrovství světa Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton na okruhu v Barceloně.

Bottas v úvodním tréninku zaznamenal nejlepší čas dne 1:18,148 a Hamiltona, který se díky šťastnému vítězství před dvěma týdny v Baku dostal do čela šampionátu s čtyřbodovým náskokem před Sebastiana Vettela, porazil o osm desetin sekundy. Vettel byl o další desetinu pomalejší.

Ve druhé, výrazně vyrovnanější části se Hamilton k dopolednímu času týmovému kolegy přiblížil na 111 tisícin sekundy. Za ním skončili Daniel Ricciardo s Maxem Verstappenem z Red Bullu, kteří za čtyřnásobným mistrem světa z Mercedesu zaostali o jednu a tři desetiny.

Následoval Vettel, který v tréninku zkoušel zpětná zrcátka upevněná na ochranném kruhu kolem kokpitu. Výhodou by měl být nejen lepší výhled za vůz, ale také lepší aerodynamické vlastnosti. Novinku však musí ještě posoudit Mezinárodní automobilová federace kvůli dodržení pravidel.

V barvách Williamsu v úvodním tréninku dostal šanci Robert Kubica, který se snaží vrátit do formule po vážné nehodě při rallye z roku 2011, při níž málem přišel o ruku. Polský pilot dosud absolvoval jen zkušební jízdy a do závodního programu zasáhl poprvé po osmi letech.

Kubica nastoupil místo Sergeje Sirotkina a se ztrátou přes tři sekundy obsadil předposlední, 19. místo. Sirotkin byl poté ve druhém tréninku poslední a zhruba o půl sekundy pomalejší než polský navrátilec.