Rubriky:

Formule 1

Chce se zapsat do historie. Alonso hodlá s Toyotou ovládnout Le Mans.

15. června 2018 18:52 - Le Mans

Další titul světového šampióna je pro Fernanda Alonsa v nedohlednu, a tak si šestatřicetiletý Španěl dal jiný cíl, získat slavnou Trojkorunu motorsportu. První úkol již splnil před lety, kdy vyhrál Velkou cenu Monaka. Teď ještě musí zvítězit ve čtyřiadvacetihodinovce Le Mans a 500 mil Indianapolis.

 

Profimedia.cz

Loni si Fernando Alonso vyzkoušel Indy 500, avšak kvůli poruše motoru závod nedokončil. Tuto sobotu usedne spolu se Sébastienem Buemim a Kazuki Nakajimou do hybridního prototypu továrního týmu Toyota Gazoo Racing. „Chci pomoci Toyotě k premiérovému vítězství,“ prohlásil Alonso na webu lemans.org.

„Všichni se soustředíme na to, abychom se s Toyotou zapsali do historie. Cítím, že jsme připravení více než kdy jindy,“ dodal šestatřicetiletý Španěl, který si pochvaluje, že mu šéf McLarenu Zak Brown umožnil, aby se závodu v Le Mans zúčastnil. Když byl Alonso před několika lety ve Ferrari, tak mu tam Le Mans zatrhli.

„Musíte mít toho správného šéfa, který vám to dovolí. Takového, který je uvnitř závodníkem a rozumí potřebám řidiče,“ uvedl dvojnásobný mistr světa, který je z formule 1 podle svých slov už trochu unavený. Podle některých médií údajně přemýšlí, že přejde závodit do jiné série.

„Poslední mistrovské auto jsem měl v roce 2007. Všechny ostatní byly vždy daleko od výkonu těch vpředu, nebo od týmu, který v sezóně vyhrál. Takže moc nepřemýšlím o tom, jak bude vůz konkurenceschopný příští rok, ale spíš o tom, kam bude formule 1 směřovat,“ vysvětloval kritik, podle kterého je současná formule 1 příliš předvídatelná. „Všichni víme, co se stane v závodech, a to pro sport není dobré,“ uzavřel Fernando Alonso.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1